Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Europa League

Φαβορί η Άρσεναλ; Μπα-τε…

Η Άρσεναλ παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και μάταια ηττήθηκε από την Μπάτε με 1-0!

Η Άρσεναλ ταξίδεψε στην Λευκορωσία για να αντιμετωπίσει την αδύναμη Μπάτε Μπορίσοφ, ωστόσο υπέστη ήττα σοκ με 1-0. Μπορεί το αποτέλεσμα να μην είναι μη αναστρέψιμο ωστόσο η εμφάνιση των Λονδρέζων ήταν απογοητευτική…

Ο προπονητής της Άρσεναλ δεν προχώρησε σε πολλές αλλαγές, χρησιμοποιώντας επί των πλείστον… ψημένους ποδοσφαιριστές. Ωστόσο, εκείνοι με την σειρά τους δεν τον δικαίωσαν.

Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στην Άρσεναλ με τον Λακαζέτ να αστοχεί από ευνοϊκή θέση μόλις στο 2′! Στην συνέχεια το πρώτο ημίχρονο άνηκε εξ ολοκλήρου στην Μπάτε.

Οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν στο 29′ με τον Μίλιτς και εν τέλει βρήκαν το γκολ στο 45′ με κεφαλιά του Νταργκούν, με την άμυνα της Άρσεναλ να παραπαίει σε αυτήν την φάση.

Δεν κατάφερε να αντιδράσει στο δεύτερο η ομάδα του Έμερι

Όλοι περίμεναν να δουν μια αποφασισμένη για την ανατροπή Άρσεναλ στο δεύτερο ημίχρονο. Ε, ακόμα αυτό περιμένουν…

Στο 56′ ακυρώθηκε γκολ για τους Άγγλους, ενώ λίγα λεπτά αργότερα οι Λευκορώσοι σπατάλησαν σπουδαία ευκαιρία για το 2-0!

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έχασαν μια ακόμη ευκαιρία στο 73′ με τον Κολάσινατς, ωστόσο… μέχρι εκεί. Η Μπάτε κράτησε σχετικά εύκολα το υπέρ της σκορ και πάει στο Λονδίνο για να κυνηγήσει το όνειρο.

Μάλιστα ο Λακαζέτ αντίκρισε στα τελευταία λεπτά την κόκκινη κάρτα και δεν θα μπορέσει να βοηθήσει την ομάδα του στον επαναληπτικό.