Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Τότεναμ

Τότεναμ για τίτλο; Μπα-ρνς! (vid)

Με ένα γκολ του Άσλεϊ Μπάρνς λίγο πριν τη λήξη, η Μπέρνλι επικράτησε με 2-1 της Τότεναμ, βάζοντάς της τρικλοποδιά στον αγώνα της για τον τίτλο.

Γκέλα ολκής για την Τότεναμ μέσα στην έδρα της Μπέρνλι. Η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο ηττήθηκε με 2-1 από την αντίστοιχη του Σον Ντάις και σε περίπτωση νίκης της Λίβερπουλ στο αυριανό ντέρμπι με την Γιουνάιτεντ, θα δει την διαφορά της από την κορυφή να φτάνει τους 8 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και απείλησαν πρώτοι. Στο 16ο λεπτό ο Χάρι Κέιν δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του ημιχρόνου, οι “Spurs” είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν κάποιο αξιόλογο κίνδυνο για την εστία του Χίτον. Η επόμενη καλή φάση του ημιχρόνου ανήκε στην Μπέρνλι, με το σουτ του Μπαρνς στο 34′ να φεύγει ψηλά άουτ.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, τα “Σπιρούνια” απείλησαν ξανά. Στο 50′ ο Κέιν προσπάθησε να σκοράρει με σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Χίτον απέκρουσε εντυπωσιακά. Εφτά λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Ο Μακ Νιλ εκτέλεσε ένα φάουλ από τα δεξιά και ο Γουντ που πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους έκανε το 1-0 με κεφαλιά. Η Τότεναμ δεν άργησε να ισοφαρίσει. Στο 65′ ο Ρόουζ βρήκε με εξαιρετικό πλάγιο τον Κέιν. Αυτός μπήκε στην περιοχή, έμεινε όρθιος και πλάσαρε τον Χίτον για το 1-1.

Μετά από αυτό, οι φιλοξενούμενοι έψαχναν το γκολ, αλλά η Μπέρνλι έκανε τις ευκαιρίες. Στο 71′ το σουτ του Χέντρικ δεν βρήκε στόχο και μετά από 6 λεπτά, ο Γιορίς είπε “όχι” στο πλασέ του Γιορίς. Τελικά, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που σκόραραν. Στο 83′ ο Γκούντμουνσον έκανε ένα αδύναμο σουτ και ο Μπαρνς μπήκε στην πορεία της μπάλας κάνοντας το 2-1 με προβολή. Στις καθυστερήσεις τα “Σπιρούνια” προσπάθησαν να σώσουν το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά η κεφαλιά του Λαμέλα σταμάτησε στον Χίτον.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Τότεναμ παραμένει στην τρίτη θέση με 60 βαθμούς σε 27 αγωνιστικές. Από την άλλη, η Μπέρνλι ανέβηκε στην 13η θέση, φτάνοντας στους 30 βαθμούς.