Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Ο Ράκιτιτς αποκάλυψε τον… νέο σταθμό του Μόντριτς – «Έλα, σε περιμένω!»
Ο Μπαπέ κάνει εύκολη τη ζωή του Αντσελότι… και του Βινίσιους
Οι τρεις επικρατέστεροι για τη θέση του Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν
H Λεβερκούζεν κάνει πλάκα σε όποιον θέλει τον Φλόριαν Βιρτζ
Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Απότομο φ-ρεν-ο στη Μαρσέιγ! (vid)

Εμπόδιο στο κυνήγι της ευρωπαϊκής εξόδου της Μαρσέιγ στάθηκε η Ρεν με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1!

Να συνεχίσει το κυνήγι της ευρωπαϊκής εξόδου θέλει η Μαρσέιγ που αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Ρεν. Η γηπεδούχος προέρχεται από θρίαμβο με τη Μπέτις στο Γιουρόπα και επισκοπεί στο να συνεχίσει τον θρίαμβο και εντός συνόρων.

Αυτό που άφησε την Πέμπτη, συνέχισε σήμερα η Ρεν που μπήκε δυναμικά στο ματς σκοράροντας μόλις στο 7ο λεπτό! Ο Αντρέ δέχτηκε τη μπαλιά του Καστίγιο από την εκτέλεση κόρνερ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Πλέον, η Μαρσέιγ έχει βουνό να ανέβει σε μια δύσκολη έδρα.

Η ομάδα του Γκαρσία επιχείρησε να βρει απάντηση πριν το ημίχρονο. Ωστόσο, δεν τα κατάφερε και παραλίγο να δεχτεί και το 2ο τέρμα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκρενιέ!

Στο δεύτερο μέρος η Μαρσέιγ ανέβασε απότομα στροφές. Ξεκίνησε να έχει την κατοχή της μπάλας και να στοχεύει στην ισοφάριση. Ωστόσο, το έργο δεν φαινόταν εύκολο απέναντι σε μια αμυντικά οργανωμένη Ρεν.

Το κλειδί κρατούσε στα χέρια του ο Ζερμέν. Ο Γάλλος επιθετικός βρέθηκε την κατάλληλη στιγμή στο κατάλληλο μέρος και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 56’! Το γκολ έδωσε αέρα στα πόδια των φιλοξενούμενων που λίγο έλειψε να βάλουν και δεύτερο 6 λεπτά αργότερα. Συμβιβαζόμενες αμφότερες με την ισοπαλία, οι δύο ομάδες έριξαν το τέμπο του αγώνα και ρίσκαραν λιγότερο με αποτέλεσμα το ματς να λήξει 1-1.

Συνθέσεις:

Ρεν: Κουμπέκ, Ντα Σίλβα, Μεξέρ, Ζεφάν, Τραορέ, Αντρέ, Μπουρινγκό, Καστίγιο, Σαρ, Γκρενιέρ, Νιάνγκ.

Μαρσέιγ: Μανταντά, Καμαρά, Καρ, Σακάι, Αμαβί, Σανσόν, Λόπες, Οκάμπος, Τοβέν, Μπαλοτέλι, Ζερμάν.