Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Πογέτ: «Δεν έχω καμία επαφή με την Εθνική Ελλάδος»!
Χατζηγιοβάνης: «Δύσκολο να ξεπεράσουμε τον αποκλεισμό της Εθνικής»!
Καν: «Μπράβο στην Μπάγερν και στον Τούχελ που με… τακτικάρες μας πήγε στα ημιτελικά»!
Κανσέλο: «Μετά τον αποκλεισμό από την Παρί ευχήθηκαν θάνατο στην αγέννητη κόρη μου»!
Κασεμίρο: «Όταν έφυγα από τη Ρεάλ ο Αντσελότι έκλαιγε και ο Πέρεθ δε μου μιλούσε»!
Γιουβέντους: Η νίκη στη δίκη του Ρονάλντο… σώζει τον Αλέγκρι!
Αρτέτα: «Καλό το ότι μείωσαν τους αγώνες του Κυπέλλου»!
Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Ίντερ

Είδε “αστεράκια” στη Σαρδηνία η Ίντερ! (vid)

Χωρίς να καταφέρει να πιάσει καλή απόδοση σε κανένα σημείο του ματς, η Ίντερ ηττήθηκε με 2-1 από την Κάλιαρι και πλέον μπαίνει σε βαθμολογικούς μπελάδες.

Με σκυμμένο το κεφάλι γυρίζει στο Μιλάνο η Ίντερ. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι ήταν απογοητευτική σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και γνώρισε δίκαιη ήττα από την αξιόμαχη Κάλιαρι στη Σαρδηνία. Πλέον, οι “Νερατζούρι” δεν αισθάνονται άνετα στην τρίτη θέση, καθώς η Μίλαν (-2) και Ρόμα (-3) έχουν ματς λιγότερο και ενδέχεται να την γκρεμίσουν από τις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς και στο πρώτο τέταρτο είχαν χάσει ήδη δύο ευκαιρίες. Στο 10′ η κεφαλιά του Ιονίτα δεν βρήκε στόχο, ενώ στο 15′ το σουτ του Σρνα σταμάτησε στον Χαντάνοβιτς. Στο 31′ λεπτό η Κάλιαρι πήρε το προβάδισμα. Ο Σιγκαρίνι εκτέλεσε το φάουλ και ο Τσεπιτέλι που νίκησε όλη την άμυνα της Ίντερ στον αέρα, έκανε το 1-0 με κεφαλιά. Δύο λεπτά αργότερα, ο Χαντάνοβιτς είπε “όχι” στην κεφαλιά του Φαράγκο. Η Ίντερ βρήκε γκολ ισοφάρισης κόντρα στη ροή του ματς. Στο 38′ ο Ναϊγκολάν έκανε το γύρισμα και ο Μαρτίνεζ με προβολή έκανε το 1-1. Οι γηπεδούχοι πάντως, πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Ο Σρνα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Παβολέτι με εξαιρετικό γυριστό σουτ, σημείωσε το 2-1.

Η πρώτη καλή φάση του δευτέρου μέρους ανήκε στους “Νερατζούρι”. Στο 55′ ο Πολιτάνο έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Κράνιο δήλωσε παρόν με μια πολύ καλή επέμβαση. Μέχρι το 90′ τα πράγματα στο ματς κύλησαν ήρεμα, χωρίς κάποια αξιόλογη φάση από τις δύο ομάδες. Στις καθυστερήσεις όμως, έγιναν αρκετά. Στο 90+1′ ο Σκρίνιαρ υπέπεσε σε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νίκολο Μπαρέλα, αλλά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ. Στην τελευταία φάση του ματς, η Ίντερ παραλίγο να κλέψει το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά η κεφαλιά του Μπόρχα Βαλέρο έξυσε το δοκάρι του Κράνιο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Ίντερ είναι τρίτη με 47 βαθμούς μετά από 26 αγωνιστικές. Από την άλλη, η Κάλιαρι με 27 βαθμούς είναι στην 14η θέση της βαθμολογίας.