Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Έσταξε… φαρμάκι για τη Μίλαν ο Τσαλχάνογλου: «Καλά να πάθουν!»
Παρί Σεν Ζερμέν: Μπαπέ και Ντεμπελέ «καθάρισαν» σε τρία λεπτά την Λοριάν! (vids)
Τσέλσι

Αν δεν είχε και εκείνον… (vid)

Με τέρμα του Εντέν Αζάρ στις καθυστερήσεις, η Τσέλσι έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Γουλβς (1-1) και γλίτωσε από μαύρα γενέθλια.

Η Γουλβς πήγε να χαλάσει τα γενέθλια της Τσέλσι, αλλά ο Εντέν Αζάρ είχε άλλη άποψη. Με γκολ του Βέλγου στις καθυστερήσεις, οι “Μπλε” έσωσαν τον βαθμό, καθώς έμειναν στο 1-1 με τους “Λύκους”. Το γκολ τον “Πορτοκαλί”, ήρθε από τον Χιμένεθ στην μοναδική τελική τους στο ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποια καλή ευκαιρία. Οι “Λύκοι” αμύνονταν αποτελεσματικά και κατάφεραν να εξουδετερώσουν όλα τα επιθετικά ατού των “Μπλε”. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση.

Στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα, η Γουλβς πήρε το προβάδισμα. Στο 56′,  Ζότα και Χιμένεθ βγήκαν στην κόντρα, συνδυάστηκαν ωραία και ο τελευταίος με πλασέ νίκησε τον Κεπά για το 0-1. Η εξέλιξη αυτή ξύπνησε τους Λονδρέζους. Η πρώτη απειλή ήρθε στο 58′. Ο Ιγκουαΐν έκανε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Ρουί Πατρίσιο έδιωξε σε κόρνερ. Στο 60′ ήταν η σειρά του Πέδρο να δοκιμάσει τα ρεφλέξ του Πορτογάλου, που έδιωξε ξανά σε κόρνερ το σουτ του παίκτη της Τσέλσι.

Στο 70′ ο Λόφτους Τσικ προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια, αλλά το πλασέ του σταμάτησε πάλι στον Ρουί Πατρίσιο. Τρία λεπτά πριν τα 90′, ο Γουίλιαν δοκίμασε το πόδι του από το ύψος της περιοχής, όμως ο Ρουί Πατρίσιο ήταν ξανά εκεί και έδιωξε. Στις καθυστερήσεις όμως δεν είχε απάντηση. Ο Αζάρ βρήκε λίγο χώρο στη γραμμή της περιοχής και με ωραίο πλασέ κατάφερε να κάνει το 1-1, γλιτώνοντας την ήττα για την ομάδα του.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Τσέλσι είναι στην πέμπτη θέση μαζί με την Άρσεναλ στους 57 βαθμούς, αλλά έχει ματς με την Μπράιτον. Από την άλλη, η Γουλβς ανέβηκε 7η με 44 βαθμούς.