Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Παρί Σεν Ζερμέν

Της έριξε τρία με υπογραφή… Ντι Μαρία!

Με τον Άνχελ Ντι Μαρία να κάνει πράγματα και θαύματα (δύο γκολ, μία ασίστ) η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε εντός έδρας με σκορ 3-1 της Μαρσέιγ.

Τα κάνει όλα και… συμφέρει ο Άνχελ Ντι Μαρία. Ο Αργεντινός χαφ έκανε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του με τη φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν στο εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στη Μαρσέιγ στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Λιγκ 1.

Ο Αργεντινός είχε τρελά κέφια! Έτσι, σημείωσε δύο γκολ και έδωσε ακόμη μία ασίστ στη νίκη με σκορ 3-1. Ειδικά το ένα από αυτά είναι για… Όσκαρ!

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι είχε ρυθμό. Όμως, δεν είχε φάσεις. Δεν είχε πολλές καλές στιγμές. Κάτι που ήταν περίεργο μιας και οι δύο ομάδες ήθελαν να παίξουν επιθετικά. Παρόλα αυτά το πρώτο 45λεπτο πέρασε χωρίς τρομερές συγκινήσεις.

Βέβαια, λίγο πριν οι 22 παίκτες πάνε στα αποδυτήρια οι γηπεδούχοι πήραν “κεφάλι” στο σκορ. Ο Ντι Μαρία βρήκε πολύ ωραία τον Μπαπέ και εκείνος έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα από τον καθένα. Έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μαρσέιγ.

Αυτή ήταν μία… γεύση για το τι θα επακολουθούσε στο δεύτερο μέρος. Οι Μασσαλοί μπήκαν αγριεμένοι. Έτσι, μόλις στο 46′ έφεραν το ματς στα ίσα χάρη στο τέρμα του Ζερμέν. Ωστόσο, κάπου εκεί πήρε την Παρί στις πλάτες του ο Ντι Μαρία.

Το βράδυ ήταν δικό του και ήθελε να το δείξει με κάθε τρόπο. Το σύνολο του Τούχελ πίεζε ολοένα και περισσότερο όσο περνούσε ο χρόνος. Όμως, το γκολ δεν έμπαινε. Έπρεπε να κάνει τα… μαγικά του ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός, ώστε να έρθει το 2-1 στο 55′ για τους Παριζιάνους.

Ωστόσο, ο πρώην ποδοσφαιριστής της Ρεάλ Μαδρίτης και της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Αυτή ήρθε στο 66′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, κάνοντας το 3-1 που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.