Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Γαλλία

Ο Μότινγκ της έδωσε βαθμό στη…«γραμμή»

Χάρις σε μία απίστευτη φάση με τον Τσούπο Μότινγκ να σώζει καθαρό γκολ της Παρί πάνω στη γραμμή, το Στρασβούργο πήρε σημαντική ισοπαλία στο Παρίσι, 2-2.

Τα παιχνίδια πρωταθλήματος πλέον έχουν διαδικαστικό χαρακτήρα για τη Παρί Σεν Ζερμέν. Το ίδιο περιμέναμε να γίνει και σήμερα απέναντι στην Στράσμπουρ. Βέβαια μπορεί η Παρί είναι από τώρα πρωταθλήτρια με 20 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο, αλλά το Στρασβούργο κατάφερε να ανέβει στην 9η θέση και να πλησιάσει τις Μονπελιέ και Νις.

Είδαμε ένα παιχνίδι το οποίο τα είχε όλα από ανατροπές, μέχρι και γκολ της Παρί το οποίο απέτρεψε ο ίδιος της ο παίκτης! Ναι έγινε και αυτό:

Στα του παιχνιδιού τώρα στο πρώτο μέρος μπορεί η Παρί να είχε το πάνω χέρι αλλά αυτό δεν φάνηκε ποτέ στο γήπεδο. Προηγήθηκε πολύ νωρίς, μόλις στο 13ο λεπτό και πίστευε πως θα είχε ένα ήσυχο βράδυ. Η συνέχεια όμως ήταν δυσανάλογη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν αρχικά με τον Ντα Κόστα. Η ισοφάριση έγινε στο 26ο λεπτό και μετά το 1-1 τα πόδια του Στρασβούργου έβγαλαν φτερά.

Χρειάστηκαν λιγότερο από 10 λεπτά στη συνέχεια για να πετύχει και δεύτερο γκολ. Και το κατάφερε αυτή τη φορά με σκόρερ τον Γκονσάλβες, κάνοντας το 1-2.

Το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου. Με τον Κιλιάν Μπαπέ ακόμα να μην μπορεί να πιστέψει τι έκανε ο Τσούπο Μότινγκ.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν πιο ήρεμα. Η γηπεδούχος Παρί προσπάθησε να κάνει την ισοφάριση και μετά από ασφυκτική πίεση τα κατάφερε. Σκόρερ ήταν ο Κέχρερ στο 82′ μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του ίδιου. Σε ένα κακό από άποψη ποιότητας παιχνίδι οι γηπεδούχοι χωρίς κίνητρο ήρθαν ισόπαλοι 2-2 απέναντι στη Στρασμπούρ, διατηρώντας το αήττητο για άλλο ένα παιχνίδι.