Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Λάτσιο

Την έφαγε για… κο-Λάτσιο! (vid)

Η Λάτσιο έκανε το χρέος της απέναντι στην Ουντινέζε και πιέζει για μια θέση στην Ευρώπη!

Η Λάτσιο επικράτησε εύκολα της Ουντινέζε με 2-0 και πλέον κοιτάζει με αισιοδοξία την… Ευρώπη!

Το τέλειωσε από το πρώτο ημίχρονο

Η αναμέτρηση είχε πάρει το δρόμο της από το πρώτο κι όλας μισάωρο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και θέλησαν να πετύχουν το γρήγορο γκολ που θα διώξει το άγχος. Χρειάστηκε να φτάσουμε στο 21′ για να ανοίξει το σκορ ο Καϊσέδο, δίνοντας το προβάδισμα στην Λάτσιο. Τρία λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0 με αυτογκόλ! Συγκεκριμένα στο 24′ και μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα κόντραρε στον Σάντρο που έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 45′ οι Ρωμαίοι βρήκαν γκολ, ωστόσο μετά από υπόδειξη του VAR ακυρώθηκε ως οφ σάιντ, με το 2-0 να είναι και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ακίνδυνη μέχρι εκείνο το σημείο Ουντινέζε είχε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει. Στο 50′ ο Λούλιτς έκανε αχρείαστο μαρκάρισμα εντός περιοχής και ο ρέφερι έδειξε την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση για τους φιλοξενούμενους ανέλαβε ο Ντε Πολ, ωστόσο αστόχησε, με το 2-0 να μένει.

Στην συνέχεια η Λάτσιο κράτησε με ιδιαίτερη ευκολία το υπέρ της σκορ, χάνοντας μάλιστα αρκετές ευκαιρίες για να σημειώσει και άλλο τέρμα. Μετά από αυτό το τρίποντο οι «Λατσιάλι» ανέβηκαν στους 52 βαθμούς και στο -1 από τις ευρωπαϊκές θέσεις. Από την άλλη η Ουντινέζε βρίσκεται μόλις στο +3 από τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό!