H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
Champions League

Πω Πω! Παρέλαση στο Οπόρτο η Λίβερπουλ (vid)

Η Λίβερπουλ έδειξε εντυπωσιακή ευστοχία μέσα στο "Ντραγκάο" και επικράτησε της Πόρτο με 4-1 παίρνοντας την πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Λίβερπουλ είχε σαφές προβάδισμα για την πρόκριση μετά το πρώτο ματς. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στον Γιούργκεν Κλοπ να διαχειριστεί έξυπνα το παιχνίδι.

Οι “reds” άφησαν την πρωτοβουλία στην Πόρτο και με όπλο την αποτελεσματικότητα πήραν τη νίκη 4-1 μέσα στο “Ντραγκάο” και μαζί την πρόκριση για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Πόρτο να μπαίνει στο γήπεδο ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ. Παρά την πίεση που δέχτηκε, η Λίβερπουλ δεν απειλήθηκε ουσιαστικά. Ωστόσο ήταν ακίνδυνη και επιθετικά.

Όλα αυτά μέχρι το 25ο λεπτό όταν στην πρώτη της καλή στιγμή, η Λίβερπουλ πήρε κεφάλι στο γκολ. Μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Σαλάχ, ο Μανέ με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής έκανε χρήση του var και το γκολ μέτρησε κανονικά.

Οι “δράκοι” είχαν κάποιες καλές στιγμές, αλλά δεν μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση πριν το τέλος των πρώτων 45 λεπτών.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα της αναμέτρησης έμεινε η ίδια. Η Πόρτο πίεζε για ένα γκολ την ώρα που η Λίβερπουλ δεν είχε λόγους να ρισκάρει. Η άνεση του γκολ έδινε στην ομάδα του Κλοπ την ευκαιρία να βγαίνει σε φαρμακερές κόντρες.

Σε μια από αυτές ο Αλεξάντερ Άρνολντ έβγαλε τετ α τετ τον Σαλάχ και εκείνος με ιδανικό πλασέ νίκησε τον Κασίγιας για το 2-0 στο 65ο λεπτό. Η απάντηση της Πόρτο ήρθε λίγο αργότερα όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μιλιτάο με ωραία κεφαλιά μείωσε σε 2-1.

Στο 77ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν και πάλι το προβάδισμα δυο τερμάτων. Ο Χέντερσον έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο Φιρμίνο με κεφαλιά έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Φαν Ντάικ λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.