Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»

Το παραδέχθηκε ο Γιορέντε: «Η μπάλα ήρθε στο χέρι μου»

Ο Φερνάντο Γιορέντε παραδέχθηκε ότι η μπάλα στο γκολ του κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι βρήκε στο χέρι του, αλλά τόνισε ότι εκείνο ήταν κολλημένο στο σώμα του.

Το βράδυ της Τετάρτης 17 Απριλίου του 2019 θα μείνει για πάντα χαραγμένο στη συνείδηση των οπαδών της Τότεναμ. Οι «spurs» μετά από ένα επικό ματς στο «Έτιχαντ» πανηγύρισαν την πρόκριση τους στα ημιτελικά του Champions League για πρώτη φορά μετά το 1962! Η ήττα με 4-3 ίσως να είναι η πιο «γλυκιά» στην ιστορία των Λονδρέζων. Κι αυτό γιατί σε συνδυασμό με τη νίκη τους με 1-0 στο Λονδίνο, κατάφεραν να πετάξουν εκτός διοργάνωσης τη Μάντσεστερ Σίτι με ήρωα τον Φερνάντο Γιορέντε που πέτυχε το τελευταίο τέρμα. Ωστόσο, η δεύτερη αναμέτρηση των δύο ομάδων ήταν ιδιαίτερα δραματική και κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Βρήκε στο χέρι, αλλά δεν ήταν παράβαση σύμφωνα με τον Γιορέντε

Βλέπετε οι «πολίτες» είδαν να τους ακυρώνεται γκολ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τη βοήθεια του VAR. Παράλληλα, έχουν παράπονα και για το γκολ του Ισπανού φορ. Μια φάση στην οποία πάλι χρειάστηκε το VAR. Αυτή τη φορά για να φανεί αν ο έμπειρος επιθετικός βρήκε την μπάλα με το χέρι. Ο Τούρκος ρέφερι, Τσακίρ, δεν είδε κάποια παράβαση και μέτρησε κανονικά το γκολ. Ο Γιορέντε αμέσως μετά τη λήξη του ματς παραδέχθηκε ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του. Ωστόσο, τόνισε ότι αυτό ήταν κολλημένο στο σώμα του και δεν υπήρχε παράβαση.

«Ήταν ένα παράξενο παιχνίδι. Δεν έβλεπα τη μπάλα γιατί είχα πολλούς παίκτες μπροστά μου, τότε η μπάλα ήρθε στο χέρι μου, αν και ήταν κολλημένο στο σώμα μου», δήλωσε στην κάμερα του «SkySports» ο Ισπανός επιθετικός.

Παράλληλα, ρωτήθηκε και για τον αποκλεισμό της Γιουβέντους, στην οποί αγωνίστηκε για δύο χρόνια (2013-15): «Υπέφερα από τον αποκλεισμό της Γιουβέντους, αλλά ο Άγιαξ έκανε τρομερό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο η Γιούβε ήταν ανώτερη, αλλά στο δεύτερο ο Άγιαξ έπαιξε καλύτερα και κέρδισε”