Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Europa League

«Πάγωσε» τα χαμόγελα στην Φρανκφούρτη ο Πέδρο (vid)

Η Άιντραχτ δεν κατάφερε να κλείσει προηγούμενη στο ημίχρονο, με την Τσέλσι να βρίσκει μέσω του Πέδρο γκολ που ίσως να αποδειχθεί «χρυσάφι» για την συνέχεια.

Ο ενθουσιασμός και η χαρά κόπηκε απότομα στην Φρανκφούρτη. Ο Πέδρο κατάφερε λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο να σιγήσει την Κομέρτσμπανκ Αρένα. Ο Ισπανός επιθετικός με το 12ο τέρμα στην σεζόν έφερε την αναμέτρηση στην ισορροπία στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με 1-1.

Η φάση του γκολ ξεκίνησε από κόρνερ για την Τσέλσι, με την επιμονή του Λόφτους Τσικ να επιβραβεύεται και τον Πέδρο να σκοράρει με όμορφο πλασέ.