Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Europa League

Τελικό; Έχουν στο Λονδίνο μια… δουλειά! (vid)

Η Τσέλσι πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό, μετά το 1-1 στην Φρανκφούρτη! Όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό του Λονδίνου!

Η Τσέλσι ήταν ανώτερη, ωστόσο έμεινε στο 1-1 με την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην Γερμανία! Οι Λονδρέζοι έχουν το πάνω χέρι για την πρόκριση στον τελικό, ωστόσο οι Γερμανοί έχουν δείξει πως είναι ικανοί για όλα!

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης η Άιντραχτ με την δύναμη της έδρας πήρε τα ηνία του ματς. Οι Γερμανοί έδειχναν πιο δυνατοί και αποφασισμένοι στις πρώτες μονομαχίες και έφταναν πιο εύκολα στα καρέ των Λονδρέζων,

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ στο 23′. Συγκεκριμένα ο Γιόβιτς εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Κόστιτς και με κεφαλιά έγραψε το 1-0! Το τι έγινε μετά την επίτευξη του γκολ από τους φίλους των Γερμανών δεν περιγράφεται. Ωστόσο, όσο περνούσαν τα λεπτά η Τσέλσι έπαιρνε μέτρα στο γήπεδο με την Άιντραχτ να έχει οπισθοχωρήσει για να κρατήσει το μηδέν μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Κάτι το οποίο δεν κατάφερε, με τους «μπλε» να βρίσκουν το γκολ ισοφάρισης με τον Πέδρο. Λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου μισού, ο Ισπανός έστειλε με ωραίο σουτ την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Χρωστάει την ισοπαλία στον Τραπ η Άιντραχτ!

Η Τσέλσι μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και έψαξε την ολική ανατροπή. Η Άιντραχτ φάνηκε κουρασμένη στο δεύτερο μισό, το οποίο άνηκε ολοκληρωτικά στην ομάδα του Σάρι. Ειδικά μετά την είσοδο του Αζάρ, οι Λονδρέζοι ανέβασαν ρυθμούς στην επίθεση.

Νταβίντ Λουίς και Λόφτους Τσικ έχασαν τρομερές ευκαιρίες για να δώσουν προβάδισμα στην ομάδα τους, με τον Τραπ να δηλώνει «παρών», με σημαντικές επεμβάσεις. Ο Άμπραχαμ έχασε μοναδική ευκαιρία στο 85΄για να δώσει την νίκη στους γηπεδούχους, με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ στην Φρανκφούρτη!

Πλέον όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό ματς στο Στάμφορντ «Μπριτζ», το οποίοι είναι προγραμματισμένο για τις 9 του μηνός!