Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
TIMES: «Προσωπική επιλογή του Κλοπ ο Νούνιες. Άλλον ήθελε η Λίβερπουλ»
Η «BILD» έβγαλε στη… σέντρα την τοξική συμπεριφορά του Κριστιάνο!
Σεβίλλη

Σεβίλλη θες Τσαμπιονς Λιγκ; Λεγκα-νιέτ! (vid)

Πραγματοποιώντας μία πολύ κακή εμφάνιση, η Σεβίλλη γνώρισε ήττα - σοκ με 3-0 στην έδρα της από τη Λεγκανιές και έχασε έδαφος στη μάχη του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ακόμα μία κάκιστη εμφάνιση πραγματοποίησε η Σεβίλλη. Μετά την ήττα από τη Χιρόνα (1-0), οι Σεβιγιάνοι έχασαν και στην έδρα τους με 3-0 από τη Λεγκανιές για την 36 αγωνιστική της Λα Λίγκα. Έτσι, η ομάδα του Χοακίν Καπαρός έχασε τεράστια ευκαιρία να ανέβει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Μόλις στο 4′ απείλησαν με την κεφαλιά του Μπρέθγουετ να φεύγει μόλις άουτ. Τέσσερα λεπτά αργότερα άνοιξαν το σκορ. Ο Σίλβα έκλεψε την μπάλα στο χώρο του κέντρου και με ένα σπριντ μπήκε στην περιοχή. Έκανε το γύρισμα στον Μπρέθγουετ και αυτός την πάτησε για τον Ελ Νεσίρι, που με άπιαστο σουτ έκανε το 0-1.

Στο 20ο λεπτό η Λεγκανιές βρήκε και δεύτερο γκολ. Μετά από πλάγιο, η άμυνα της Σεβίλλης δεν έδιωξε σωστά. Έτσι, η μπάλα στρώθηκε στον Μπρέθγουετ που την κατέβασε και με ωραίο πλασέ έγραψε το 0-2. Δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε πέσιμο του Γκοναλόν στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής δεν υπέδειξε παράβαση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σεβίλλη έψαξε τρόπο να ξαναμπεί στο ματς. Στο 60′ ο Μπεν Γιεντέρ έπεσε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο διαιτητής αφού συμβουλεύτηκε το VAR έδειξε να συνεχιστεί το ματς. Στο 78′ οι γηπεδούχοι σπατάλησαν τεράστια ευκαιρία να μειώσουν. Η μπάλα στρώθηκε στον Γκιλ στην περιοχή, αλλά το σουτ του τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κουεγιάρ.

Στο 82′ οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν το διπλό. Μετά από ωραία συνεργασία, η μπάλα έφτασε στον Μπρέθγουετ μέσα στην περιοχή. Αυτός τη γύρισε στο ύψος του πέναλτι και ο Όσκαρ με δυνατό πλασέ βρήκε δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Σεβίλλη παρέμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας με 55 βαθμούς. Από την άλλη πλευρά, η Λεγκανίες σκαρφάλωσε στην 9η θέση έχοντας 45.