Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Ισπανία

Έκανε… χα-Βαλένθια

Η Βαλένθια έκανε... χαβαλέ με την Ουέσκα φιλοδωρώντας την με έξι γκολ για το τελικό 6-2.

Η Ουέσκα υποδέχτηκε την Βαλένθια σε έναν αγώνα στον οποίο δεν είχε τίποτα να κερδίσει καθώς έχει ήδη υποβιβαστεί. Από την άλλη οι «νυχτερίδες» στην κυριολεξία διέλυσαν τους γηπεδούχους κατακτώντας την 5η θέση. Παράλληλα ξεπέρασαν στην ισοβαθμία την Σεβίλλη παίρνοντας το καλό εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ.

Το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος ήταν ένας μονόλογος της Βαλένθια. Αυτό άλλωστε αποδεικνύει και το τελικό σκορ. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τις ορέξεις τους. Μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Ντάνιελ Βας έκανε το 1-0 με σουτ κεραυνό στην εστία του Σανταμαρία.

Πολύ γρήγορα και στο 16ο λεπτό ο Ροντρίγκο έκανε το 2-0 μετά από ασίστ του Σάντι Μίνα για να γίνει και το 3-0 αυτή τη φορά από τον Μίνα και ασίστ του Γκουέδες. Πάντως το σκορ δεν έμεινε εκεί, οι «νυχτερίδες» κατάφεραν να πετύχουν και 4ο γκολ πριν το ημίχρονο. Στο 33ο λεπτό ο Μίνα έκανε το 4-0 για να έρθει στις καθυστερήσεις ο Ετσέιτα και να κάνει το 4-0 με αυτογκόλ.

Το δεύτερο μέρος άρχισε από εκεί που τελείωσε το πρώτο. Η φιλοξενούμενη ομάδα έδειξε την ανωτερότητά της σε όλα το παιχνίδι κατάφερε να πετύχει και 6ο γκολ. Σκόρερ και πάλι ο Ροντρίγκο με ασίστ του Σάντι Μίνα.

Το μόνο που κατάφερε η Ουέσκα απέναντι στη Βαλένθια ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Μελέρο στο 66ο λεπτό και με πέναλτι το 2-6.