Ντεσαγί για Μπαπέ: «Μεγάλο λάθος η Ρεάλ Μαδρίτης… Καλύτερα να πάει Σ. Αραβία!»
Μπορούσια Ντόρτμουντ: Η πορεία της ως τον τελικό είναι αξιοθαύμαστη! (pic)
Ανρί για Μπαπέ: «Είναι ο καλύτερος που υπάρχει! Είναι ο GOAT!»
Ρεάλ Μαδρίτης vs Τόμας Τούχελ: Η παράδοση προμηνύει… μακρά νύχτα (stats)
Πογέτ: «Τεχνίτης ο Έλληνας ποδοσφαιριστής, άλλο είναι αυτό που του λείπει»
To άκρως δελεαστικό μπόνους που τάζει ο Πέρεθ σε κάθε παίκτη της Ρεάλ Μαδρίτης
H Λίβερπουλ «κάηκε» αλλά το Νησί επιμένει στην έλευση του Αμορίμ
Ίντερ

Σιγά μην… χάριζε πάλι η Ίντερ!

Η Ίντερ αν και δυσκολεύτηκε λίγο κόντρα στην τελευταία της βαθμολογίας, Κίεβο, εν τέλει επικράτησε εντός έδρας με σκορ 2-0.

Έπρεπε να περάσει αρκετός καιρός, ώστε η Ίντερ να πάρει και πάλι νίκη. Η τελευταία ήταν πριν ένα μήνα (14/4)!

Γι’ αυτό το λόγο και οι “νερατζούρι” ήταν κάτι παραπάνω από σοβαροί στο εντός έδρας ματς κόντρα στην τελευταία της βαθμολογίας, Κίεβο, στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής της Σέριε Α. Ίδρωσαν αρκετά, προσπάθησαν ακόμη περισσότερο, αλλά στο τέλος νίκησαν 2-0 οι γηπεδούχοι.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η Ίντερ έδειξε ότι ήταν το αφεντικό. Έκανε κουμάντο με το κλασικό της παιχνίδι. Με το γνωστό τρόπο κυκλοφορίας της μπάλας. Αλλά δεν μπορούσε με κανένα τρόπο να βρει το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα.

Μέχρι και το 39′ όταν ο Πολιτάνο με ωραία ενέργεια έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Από εκεί και πέρα τα πράγματα έγιναν αρκετά πιο εύκολα για τους Μιλανέζους που δεν ήθελαν ακόμη ένα “χ” στην προσπάθεια που κάνουν για να τερματίσουν όσο πιο ψηλά γίνεται.

Άλλωστε ήξεραν πως με νίκη θα ξεπερνούσαν την Αταλάντα στον βαθμολογικό πίνακα της Σέριε Α. Όπως και έγινε μετά το 90λεπτο. Ωστόσο, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Αυτή ήρθε λίγο πριν το φινάλε με τον Ιβάν Πέρισιτς.

Ο Κροάτης εξτρέμ εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά κενά των φιλοξενούμενων και “έγραψε” το 2-0 στο 89′. Αποτέλεσμα που έμεινε ως το τέλος!