Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Μπάγερν Μονάχου

Μπάγερν: Πρόκριση χωρίς προβλήματα (vid)

Ένα εύκολο βράδυ πέρασε στο Κότμπους η Μπάγερν Μονάχου, καθώς επικράτησε με 3-1 της τοπικής ομάδας και προκρίθηκε στους "32" του Κυπέλλου Γερμανίας.

Πολύ χαμηλό αποδείχθηκε το εμπόδιο της Κότμπους για την Μπάγερν Μονάχου. Η ομάδα του Νίκο Κόβατς πέρασε με 3-1 από την έδρα της γερμανικής ομάδας χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα. Πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Γερμανίας.

Οι Βαυαροί μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κυνήγησαν το γρήγορο γκολ. Τελικά αυτό ήρθε με λίγη περιπέτεια στο 32′. Μετά από σέντρα που έγινε από δεξιά, ο Κομάν πήρε την κεφαλιά και ο Μόζερ απέκρουσε. Η μπάλα όμως στρώθηκε στον Λεβαντόφσκι που έκανε το 1-0 με πλασέ από τη μικρή περιοχή. Οκτώ λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε μία ακόμα κεφαλιά του Κομάν.

Στο δεύτερο μέρος, οι παίκτες του Νίκο Κόβατς καθάρισαν το ματς. Αρχικά ζήτησαν πέναλτι σε πέσιμο του Κομάν στην περιοχή, με τον διαιτητή όμως να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί. Το δεύτερο γκολ των πρωταθλητών ήρθε στο 64′. Ο Κομάν αφού απέφυγε ωραία δύο αντιπάλους, νίκησε τον Μόζερ με δυνατό σουτ εκτός περιοχής για το 2-0. Πέντε λεπτά πριν τα 90′ η Μπάγερν βρήκε κι άλλο γκολ. Ο Γκορέτσκα έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στον Λεβαντόφσκι και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-0.

Το γκολ της τιμής ήρθε για τους γηπεδούχους στις καθυστερήσεις. Ο Γκορέτσκα υπέπεσε σε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ταζ διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.