Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Χτύπησαν στο τέλος οι “Αετοί” την άστοχη Γιουνάιτεντ (vid)

Με γκολ του Βαν Άανχολτ στο τέλος (και κακή αντίδραση του Ντε Χεά) η Κρίσταλ Πάλας πέρασε με 2-1 μέσα από το "Ολντ Τράφορντ", με τη Γιουνάιτεντ να χάνει ξανά πέναλτι.

Νίκη τεράστιας σημασίας πέτυχε μέσα στο “Ολντ Τράφορντ” η Κρίσταλ Πάλας. Η ομάδα του Ρόι Χόντζον με τέρμα του Πάτρικ Βαν Άανχολτ στο 90+4′ επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Το σκορ είχε ανοίξει ο Τζόρνταν Αγιού στο πρώτο μέρος. Για τους “Κόκκινους Διαβόλους” είχε ισοφαρίσει ο Ντάνιελ Τζέιμς λίγο πριν το 90′, ενώ νωρίτερα ο Μάρκους Ράσφορντ αστόχησε σε πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και ήδη στο πρώτο μισάωρο είχαν χάσι ήδη τρεις ευκαιρίες. Στο 11′ οι αντίπαλοι αμυντικοί έκοψαν τελευταία στιγμή τον Ράσφορντ πριν γίνει επικίνδυνος. Έξι λεπτά αργότερα, ο Τζέιμς έκανε ωραίο πλασέ, αλλά ο Γκουαΐτα έδιωξε σε κόρνερ. Στο 26′ ο Ράσφορντ έγινε ξανά απειλητικός, όταν το φάουλ που εκτέλεσε πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Μετά από έξι λεπτά, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Μετά από βολέ του Γκουαΐτα, ο Σλουπ με κεφαλιά έβγαλε τον Αγιού μόνο απέναντι από τον Ντε Χεά κι αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1. Στο 37′ ο Ζαχά δοκίμασε το πόδι του, αλλά ο Ντε Χέα παραχώρησε κόρνερ. Τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, το ωραίο φάουλ του Πογκμπά έφυγε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Σόλσκιερ πίεσαν όσο μπορούσαν για το γκολ της ισοφάρισης. Μάλιστα, σπατάλησαν τεράστια στο 70′. Ο Μιλιβόγιεβιτς υπέπεσε σε πέναλτι, αλλά ο Ράσφορντ που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 82′ οι γηπεδούχοι ζήτησαν κι άλλο πέναλτι, αλλά το VAR είχε αντίθετη άποψη.

Στο 89′ ήρθε το γκολ της ισοφάρισης. Μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Μαρσιάλ πάσαρε στον Τζέιμς κι αυτός με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 1-1. Όμως, η Κρίσταλ Πάλας είχε απάντηση. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από αντεπίθεση, ο Βαν Άανχολτ σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Ντε Χέα και κατέληξε στα δίχτυα για το τελικό 1-2.