Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Μπαρτσελόνα

Με λάμψη Γκριεζμάν, η Μπάρτσα ισοπέδωσε την Μπέτις (vid)

Με τον Γκριεζμάν να ανοίγει λογαριασμό, η Μπαρτσελόνα έκανε πλάκα στην Μπέτις, την οποία διέσυρε με 5-2. Η Μπάρτσα την υπεροχή, η Μπέτις το γκολ Από το πρώτο λεπτό, η Μπαρτσελόνα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, θέλοντας να επιβάλλει τον ρυθμό της στην Μπέτις. Τα σου των Γκριεζμάν και του Ραφίνια δεν βρήκαν στόχο, με την […]

Με τον Γκριεζμάν να ανοίγει λογαριασμό, η Μπαρτσελόνα έκανε πλάκα στην Μπέτις, την οποία διέσυρε με 5-2.

Η Μπάρτσα την υπεροχή, η Μπέτις το γκολ

Από το πρώτο λεπτό, η Μπαρτσελόνα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, θέλοντας να επιβάλλει τον ρυθμό της στην Μπέτις.

Τα σου των Γκριεζμάν και του Ραφίνια δεν βρήκαν στόχο, με την Μπέτις να είναι αυτή που πήρε κεφάλι στο σκορ.

Στο 15′ ο Φεκίρ έκανε καταπληκτική κίνηση στην περιοχή, πήρε την μπάλα και με καταπληκτικό τελείωμα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν.

Από το γκολ της Μπέτις και έπειτα, η Μπάρτα ανέβασε ακόμη περισσότερο την πίεσή της, με στόχο την ισοφάριση πριν το ημίχρονο.

Άνοιξε «λογαριασμό» ο Γκριεζμάν

Με την πίεση να είναι ασφυκτική, έμοιαζε θέμα χρόνου οι γηπεδούχοι να φτάσουν στην ισοφάριση. Όπερ και εγένετο και μάλιστα στο καλύτερο χρονικά σημείο.

Στο 42′ ο Ρομπέρτο έκανε εξαιρετική μπαλιά για τον Γκριεζμάν που έπιασε στον «ύπνο» την άμυνα της Μπέτις και με προβολή νίκησε τον Φερνάντ για το 1-1.

Έτσι λοιπόν, έστειλε τις δυο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια, δίνοντας ψυχολογία στους μπλαουγκράνα.

Ολοκλήρωσε την ανατροπή με δεύτερο «παστέλι» ο Γάλλος, διέλυσε την Μπέτις η Μπάρτσα

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, η Μπαρτσελόνα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με στόχο να τελειώσει την υπόθεση νίκη.

Στο 50′ ο Γκριεζμάν πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ. Ο Ρομπέρτο βρήκε τον Γάλλο που με ένα τρομερό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φερνάντ, γράφοντας το 2-1.

Πριν καν σταματήσουν οι πανηγυρισμοί, η Μπάρτσα βρήκε ακόμη δυο γκολ. Πρώτα με τον Πέρες και στη συνέχεια με τον Άλμπα.

Συγκεκριμένα, στο 56′ ο Πέρες έκανε ωραίο δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα εκεί που ο Φερνάντ δεν μπορούσε να κάνει τίποτα.

Μόλις 4 λεπτά αργότερα, ήταν σειρά του Ζόρντι Άλμπα να σκοράρει, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-1!

Στο 77′ είχε και…γλυκό. Ο Αρτούρο Βιντάλ μπήκε και αυτός στη λίστα των σκόρερ και έβαλε θαυμαστικό στη νίκη της ομάδας του Βαλβέρδε.

Το παιχνίδι είχε πλέον κριθεί, με τις δυο ομάδες να παίζουν ακόμη πιο ελεύθερα. Έτσι, η Μπέτις βρήκε την ευκαιρία να μειώσει.

Στο 79′ ο Λόρεν μείωσε για την ομάδα του, σε ένα φανταστικό παιχνίδι που είχε 7 γκολ!