Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ο Ποτσετίνο έβγαλε στην σέντρα τους… ηγέτες – «Σοβαρά, μόνο εγώ φταίω;»
Γιουβέντους

Πρώτο «παστέλι» Μανωλά, απέναντι στη Γιούβε (vid)

Με τον Κώστα Μανωλά να πετυχαίνει το παρθενικό του γκολ με τη φανέλα της Νάπολι, οι παρτενοπέι ξεκίνησαν αντεπίθεση με στόχο την ολική επαναφορά στο Τορίνο.

Ο Κώστας Μανωλάς άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Νάπολι και μάλιστα στο ντέρμπι απέναντι στη Γιουβέντους. Εκπληκτική αντεπίθεση από τη Νάπολι, έκανε το 3-0, 3-2 σε 2 λεπτά!

Σάλπισε την αντεπίθεση ο Μανωλάς

Με τη Γιουβέντους να κάνει ότι θέλει στο πρώτο ημίχρονο, η Νάπολι βρέθηκε σε εξαιρετικά δύσκολη θέση.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 62′ δείχνοντας πως οι Τορινέζοι κλείδωσαν το παιχνίδι. Παρόλα αυτά η πεισματάρα Νάπολι είχε άλλη άποψη.

Στο 66′ ο Μάριο Ρουί εκτέλεσε φάουλ με τον Κώστα Μανωλά να πετάγεται εξαιρετικά στην καρδιά της περιοχής και με κεφαλιά να νικάει τον Σέζνι για το 3-1.

Μάλιστα, το γκολ του Έλληνα στόπερ ήταν η αρχή της αντεπίθεσης των παικτών του Κάρλο Αντσελότι.

Δυο λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 68′, ο Ζιελίνσκι πέρασε παράλληλη μπαλιά για τον Λοσάνο, με το νέο απόκτημα της Νάολι να νικάει τον Ζέζνι για το 3-2.

Μένει να δούμε αν η ομάδα του Ιταλικού Νότου έχει και άλλο γκολ, για να φύγει με κάτι καλό από το Τορίνο.