Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Άρσεναλ

Τζάκα: “Φοβηθήκαμε τη Γουότφορντ στο δεύτερο ημίχρονο”

Τον λόγο για τον οποίο... γκέλαρε η Άρσεναλ στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Γουότφορντ έκανε γνωστό ο Γρανίτ Τζάκα με δηλώσεις του.

Δεν είναι κανένας… χθεσινός. Ο Γρανίτ Τζάκα είναι από τους πιο παλιούς ποδοσφαιριστές που υπάρχουν στο ρόστερ της Άρσεναλ. Μαζί της έχει ζήσει πολλές στιγμές. Μερικές καλές και μερικές αρκετά κακές. Ειδικά οι τελευταίες όσο περνάνε τα χρόνια συνεχώς αυξάνονται.

Ο έμπειρος χαφ πέρασε ακόμη μία την περασμένη Κυριακή (15/9). Στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Γουότφορντ είδε την ομάδα του να μένει στο 2-2. Το αποτέλεσμα για κάποιον που δεν έχει δει το παιχνίδι μπορεί να περάσει στα… ψιλά. Ωστόσο, για όσους το παρακολούθησαν θα κατάλαβαν πως περισσότερο με ήττα μοιάζει, παρά με σπουδαίο βαθμό για τους “κανονιέρηδες”.

Και αυτό γιατί βρέθηκαν να είναι μπροστά στο σκορ με δύο γκολ διαφορά όταν πήγα στα αποδυτήρια. Μέσα σε λίγα λεπτά και μετά από τραγικά λάθη της άμυνάς τους οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2. Μάλιστα, αν ήταν πιο τυχεροί ή και πιο προσεκτικοί στο τέλος θα μπορούσαν να πάρουν ακόμη και τη νίκη!

Η Άρσεναλ… φοβήθηκε τη Γουότφορντ!

Ο Τζάκα έχει πολύ καλή επαφή τόσο με τον προπονητή του, Ουνάι Έμερι, όσο και με τους περισσότερους συμπαίκτες του. Μιας και είναι αρχηγός της Άρσεναλ, οπότε είναι πιο κοντά σε εκείνους. Τους ξέρει καλύτερα. Αλλά πως μπορεί ο ίδιος να δικαιολογήσει το “μπλακ άουτ” που έπαθαν οι Λονδρέζοι στο δεύτερο μέρος;

Σύμφωνα με τον ίδιο δεν ήταν η κούραση. Ήταν ο… φόβος που είχε κατακλείσει τους Λονδρέζους, με αποτέλεσμα να μην παίξουν καλά.

“Δεν ξέρω γιατί παίξαμε τόσο άσχημα στο δεύτερο ημίχρονο. Ήμασταν πραγματικά ανύπαρκτοι. Κανείς μας δεν περίμενε μία τέτοια εξέλιξη. Ειδικά από τη στιγμή που τελειώνει το πρώτο ημίχρονο και είμαστε μπροστά στο σκορ με 2-0. Ίσως ένας από τους λόγους ήταν η έδρα της Γουότφορντ και το δυνατό της ξεκίνημα στο δεύτερο 45λεπτο που μας τρόμαξε”, τα λόγια του Ελβετού χαφ.