ΕΠΙΣΗΜΟ: Για πάντα στην Άστον Βίλα ο Έμερι – Υπέγραψε νέο τρελό συμβόλαιο! (vid)
Αντεπίθεση Τεν Χαγκ: «Ντροπή σας! Ναι ρε, πειράζει που πανηγυρίσαμε;» (vid)
Μπαρτσελόνα: Τα τρία «μεγάλα» ονόματα για τον πάγκο – Έτσι πάει για… αυτοκρατορία!
Ο Τσαλχάνογλου έβαλε τα κλάματα για το Scudetto της Ίντερ μέσα στο Σαν Σίρο (vid)
Μπαρτσελόνα: Στέλνει στην έξοδο τον Αραούχο με… τρόπο
Πήρε ανάποδες ο Μαρινάκης και μηνύει τον Γκάρι Νέβιλ
Βγαίνει από τη «ναφθαλίνη» ο Ντε Χέα και επιστρέφει στη La Liga
Μάντσεστερ Σίτι

Έριξε ΟΧΤΑΡΑ(!!!) η θυμωμένη Σίτι! (vid)

H Μάντσεστερ Σίτι δεν είχε όρεξη για παιχνίδια μετά την ήττα της από την Νόργουιτς την προηγούμενη αγωνιστική και σκόρπισε στους πέντε ανέμους την Γουότφορντ με το εμφατικό 8-0!

Ένα τέτοιο ματς, δεν σου αφήνει περιθώρια να πεις και πολλά. Η Σίτι, προερχόμενη από την ήττα από την Νόργουιτς με 3-2, ξέσπασε πάνω στην Γουότφορντ. Οι “πολίτες” προφανώς, πληγωμένοι από την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας, έβγαλαν τα απωθημένα τους στην σημερινή αντίπαλό τους. Από ότι φάνηκε, το παιχνίδι είχε λήξει πριν καν αρχίσει. Βασικά από την στιγμή που ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του Νόργουιτς-Σίτι. Όπως είναι λογικό, οι διακριθέντες ήταν πολλοί. Ο κορυφαίος όλων όμως, ήταν ο Μπερνάρντο Σίλβα. Με τα 3 γκολ που πέτυχε, έκανε ένα από τα καλύτερά του παιχνίδια με την φανέλα της Μάντσεστερ Σίτι.

To ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την Σίτι. Μόλις στο 1′, Ο Σίλβα άνοιξε το σκορ, έπειτα από σέντρα ακριβείας του Ντε Μπρούιν. Στο 7΄ο Αγκουέρο με εύστοχο χτύπημα πέναλντι, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στοτξ 12′, ο Μαχρέζ, εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Φόστερ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Μετά από μόλις 3′ λεπτά, ήταν η σειρά του Μπερνάνρντο Σίλβα δίνοντας από πολύ νωρίς διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του. Το ασύλληπτο “κρεσέντο” της Σίτι, έκλεισε με τον Οταμέντι να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 5-0 των “πολιτών”, σε μόλις 18′ λεπτά παιχνιδιού. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Image result for manchester city watford 8-0

Στην επανάληψη το μοτίβο του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Στο 50′ ο Μπερνάρντο Σίλβα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 6-0. Η Σίτι δεν είχε διάθεση να σταματήσει και 10΄λεπτά αργότερα σκόραρε ένα ακόμα γκολ. Ο Ντε Μπρούιν βρήκε το Μπερνάρντο Σίλβα κι αυτός με όμορφο τελείωμα ολοκλήρωσε το χατ-τρικ. Το σκορ έκλεισε με τον Κέβιν Ντε Μπρούιν να σημειώνει το πιο όμορφο γκολ του παιχνιδιού. Ο Βέλγος έκοψε προς τα μέσα με την μπάλα στα πόδια και με ένα πανέμορφο σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 8-0 στην πιο ευρεία νίκης της σεζόν για την ομάδα του.