Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!
Home Page

Νίκη «βάλσαμο» για Μονακό (vid)

Σημαντική νίκη απέναντι στην Νις (3-1) για τη Μονακό η οποία ξεφεύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο πριγκιπάτο του Μονακό η ομώνυμη ομάδα υποδέχτηκε την Νις. Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν τη νίκη για να μπορέσουν να σκαρφαλώσουν στη κορυφή.

Από την άλλη το σκηνικό στη Μονακό εντελώς διαφορετικό. Οι Μονεγάσκοι  έπρεπε να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης για φύγουν από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού η Μονακό ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά. Αυτή την ανωτερότητα της κατάφερε να την αποδώσει και σε γκολ από πολύ νωρίς. Ο Αλεξαντρ Γκολόβιν έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με ένα εξαιρετικό γκολ-κεραυνό.

Με ένα πολύ ωραίο σουτ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή. Η μπάλα κατευθύνθηκε με μεγάλη ταχύτητα στο παραθυράκι της κλειστής γωνίας του τερματοφύλακα. Έτσι έγινε το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος άλλαξαν οι ισορροπίες με την Νις να θέλει να πετύχει το γκολ τη ισοφάρισης. Το παιχνίδι έγινε πιο σκληρό με αρκετούς τραυματισμούς και αλλαγές και από τις δύο ομάδες.

Η Νις τελικά το πέτυχε μετά από πολύ πίεση να κάνει το 1-1. Θα μπορούσε να είχε κερδίσει και πέναλτι στο 60ο λεπτό. Ο διαιτητής παρά τη βοήθεια του VAR δεν ενέδωσε και έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.

Η Μονακό το εκμεταλεύτηκε ανέκτησε την κατοχή και με τον εκπληκτικό σήμερα Γκολόβιν έκανε το 2-1.

Το κερασάκι στη τούρτα και την σφραγίδα της νίκης έβαλε ο Μπεν Γιεντέρ κάνοντας το 3-1. Έτσι η Μονακό διασφάλισε το «τρίποντο» και μάλιστα απέφυγε τη ζώνη του υποβιβασμού.