Ρεάλ Μαδρίτης: Επιβραβεύει τον πιο αδικημένο της με νέο συμβόλαιο
Ο Γιακουμάκης έσβησε τα αναθέματα και τις κατάρες με την πιο γλυκιά φωτογραφία (pic)
Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
«Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης»
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Ισπανία

Δείχνει πως έχει σφυγμό η Σεβίλλη (vid)

H Ρεάλ Σοσιεδάδ έχασε την ευκαιρία να αναρριχηθεί στη κορυφή της βαθμολογίας χάνοντας με 3-2 από τη γηπεδούχο Σεβίλλη.

Η Σεβίλλη υποδέχτηκε τη Σοσιεδάδ στην έδρα της για το παιχνίδι το οποίο κλείνει χρονικά την αγωνιστική στην Ισπανία. Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν τη νίκη για να μπουν σφήνα στη πεντάδα. Ενώ οι Σεβιγιάνοι να μπορέσουν να πλασαριστούν ψηλότερα στη βαθμολογία.

Στο πρώτο μέρος και για τη μεγαλύτερη διάρκεια του ημιχρόνου η Σεβίλλη ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο του αγώνα. Η Σοσιεδάδ όμως ήταν αυτή που προηγήθηκε και μάλιστα από πολύ νωρίς στο ημίχρονο. Μετά από πολύ ωραία πάσα του Γιανουζάι ο Οριαθάμπαλ έκανε το 0-1 μόλις στο 4ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και προσπάθησαν για την ισοφάριση. Τα κατάφεραν στο 18ο λεπτό με τον Νολίτο και μετά από ασίστ του Μπανέγα. Εξαιρετικό γκολ από τον Νολίτο το οποίο θέτει υποψηφιότητα για το γκολ της αγωνιστικής.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πήραν τα πάνω τους και μπήκαν με γκολ από τα αποδυτήρια. Μόλις 2 λεπτά μετά την έναρξη ο Λούκας Οκάμπος με πολύ ωραία ενέργεια έκανε το 2-1.

Βέβαια η Σεβίλλη δεν έμεινε εκεί κατάφερε να διευρύνει τα τέρματα της και να κάνει το 3-1. Αυτή τη φορά σκόρερ ήταν ο Φράνκο Βάσκεζ που μόλις είχε περάσει αλλαγή.

H Σοσιεδάδ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει τη διαφορά σε 3-2 λίγο πριν τη λήξη του αγώνα. Ο Πορτού πέτυχε το γκολ στο 87ο λεπτό.

Πλέον Σεβίλλη και Σοσιεδάδ ισοβαθμούν στους 13 βαθμούς και βρίσκονται στην 6η και στην 5η θέση αντίστοιχα.