«Στημένο» το πέναλτι του Κόβασιτς: Ο Ρούντιγκερ τον… έδωσε στεγνά! (vid)
«Επίθεση στην οικογένεια του Ασένσιο» – Τραγικό σκηνικό στην Βαρκελώνη!
Ηχηρό μήνυμα Αρτέτα: «Ίσως μας πάρει και δέκα χρόνια! Τώρα ζητάμε στήριξη»
Ανρί: «Δίκαια πέρασε η Ρεάλ! Για αυτό πήρε την πρόκριση…»
Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Μπαρτσελόνα, υπό… «διάλυση» – Ο Αραχούο απάντησε στις προκλήσεις Γκουντογκάν!
Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ρεάλ Μαδρίτης

Με τερματοφύλακα είναι…Ρεάλ (vid)

Για άλλο ένα παιχνίδι η Ρεάλ Μαδρίτης απογοήτευσε με την απόδοσή της, πήρε την ισοπαλία απέναντι στη Μπριζ (2-2), ενώ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο 2-0.

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχτηκε την Μπριζ στο Μπερναμπέου για το δεύτερο παιχνίδι των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι το οποίο είχε συγκινήσεις, ανατροπές, γκρίνια και πολλά λάθη εκατέρωθεν.

Η Ρεάλ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο αποδεικνύοντας για άλλη μία φορά ότι βρίσκεται σε πολύ κακό φεγγάρι. Οι οπαδοί αποδοκίμαζαν σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου τους παίκτες και ιδιαίτερα τον Τιμπό Κουρτουά, τον οποία ο Ζιντάν έβγαλε στο ημίχρονο.

Το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων μπήκε σχεδόν από τύχη. Η αρχή έγινε με τον Μποναβεντούρ ο οποίος έκανε τσαφ πριν στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο διαιτητής περίμενε το VAR για να δει αν μετράει το γκολ και τελικά μέτρησε το τέρμα αφού ο Μπαναβεντούρ ήταν στη σωστή θέση

Ο Μόντριτς πήγε να κάνει την πάσα προς τον Ράμος, έκανε λάθος όμως με τον Μποναβεντούρ να κλέβει τη μπάλα να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει το πλασέ νικώντας τον Κουρτουά για το 2-0 των Βέλγων.

Στο δεύτερο μέρος ο Ζίνταν πέρασε ως αλλαγή τους Αρεολά και Μαρσέλο με σαφής επιθετικό προσανατολισμό. Το πείραμα πέτυχε μιας και η Ρεάλ κατάφερε να μείωσε σε 2-1 με γκολ του Σέρχιο Ράμος. Από αμφιλεγόμενη θέση καθώς πολλοί υποστηρίζουν πως ήταν σε θέση οφ σάιντ.

Μετά από φάση διαρκείας και σέντρα του Μπενζεμά, ο Ράμος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το πρώτο τηλεοπτικό ριπλέι έδειξε ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφ σάιντ και η απόφαση του βοηθού να το ακυρώσει ήταν σωστή.

Ωστόσο ο διαιτητής περίμενε μερικά λεπτά και ενημερώθηκε από το VAR ότι το γκολ είναι κανονικό. Λίγο αργότερα είδαμε την γραμμή που είδαν οι διαιτητές στο βαν και σε αυτή την περίπτωση ο Ράμος ήταν στην ίδια ευθεία και το γκολ σωστά μέτρησε.

Οι αλχημείες του Ζιντάν συνεχίστηκαν για να μπορέσει η Ρεάλ να φτάσει στην ισοφάριση. Οι γηπεδούχοι το κατάφεραν και πάλι από στημένη φάση. Αυτή τη φορά ήταν η κεφαλιά του Κασεμίρο η οποία στο 86ο λεπτό έκανε το 2-2.