Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!

Γουίλιαν ο… τρομερός (vid)

Η Τσέλσι με μεγάλη δυσκολία κατάφερε και έφυγε νικήτρια από την έδρα της Λιλ (1-2) με τον Γουίλιαν να «ξελασπώνει» την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ.

Η Λιλ υποδέχτηκε τη Τσέλσι στο δεύτερο παιχνίδι του τελευταίου ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ. Ένας αγώνας που από την αρχή έμοιαζε να είναι στα μέτρα της Τσέλσι όμως στο τέλος έκρυβε πολλές εκπλήξεις. Οι Άγγλοι ήθελαν τη νίκη για να μπορέσουν να βρεθούν στη κορυφή του ομίλου αν τους έκανε το «δώρο» και η Βαλένθια νικώντας τον Άγιαξ.

Στο πρώτο μέρος η Τσέλσι μπήκε με σκοπό να πετύχει το γρήγορο γκολ με το οποίο θα έδιωχνε το άγχος. Τελικά το κατάφερε στο 22ο λεπτό με τον μικρό, τον Τάμι Άμπραχαμ. Αυτό ήταν και το πρώτο του γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ, όχι μόνο με την Τσέλσι αλλά στη καριέρα του πιτσιρικά.

Ο διαιτητής στην αρχή πήρε τη συμβουλή του VAR και μετά ορθά καταλόγισε το γκολ υπέρ της Τσέλσι για το 0-1. Η Λιλ πίεσε για την ισοφάριση και μόλις δέκα λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει. Σκόρερ ήταν ο Βίκτορ Οσίμεν που με πολύ όμορφη κεφαλιά έκανε το 1-1 Το ίδιο αποτέλεσμα έμεινε μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τσέλσι φάνηκε να το θέλει περισσότερο. Προσπάθησε να γίνει απειλητική με τους Άμπραχαμ και Οντόι αλλά η εμπειρία του Γουίλιαν ήταν αυτή που έκανε τη διαφορά.

Με ένα εξαιρετικής έμπνευσης γκολ ο Βραζιλιάνος έβαλε και πάλι μπροστά τη Τσέλσι και κατάφερε να της δώσει τους τρις βαθμούς της νίκης.