Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Μαρσέιγ… αμάν, τριάρα από την Αμιάν!

Η Μαρσέιγ ήταν κάκιστη και μάταια γνώρισε την ήττα με 3-1 από την Αμιάν....

Η Μαρσέιγ γνώρισε την ήττα στην έδρα της Αμιάν με 3-1, πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση.  Τέταρτο σερί ματς χωρίς νίκη για την ομάδα του Βίλας Μπόας. Η Μαρσείγ παρέμεινε στους 13 βαθμούς, ενώ η Αμιάν ανέβηκε στους 11!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, καθώς άνοιξαν το σκορ μόλις στο 11′. Συγκεκριμένα, ο Αλεσάμι σημείωσε ένα ωραίο γκολ, δίνοντας το προβάδισμα στην Αμιάν. Ωστόσο, η Μαρσέιγ φρόντισε να απαντήσει σχετικά γρήγορα. Έτσι στο 23′ ο Μπενεντέτο με ωραία ατομική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Όλα έδειχναν πως το σκορ του ημιχρόνου θα μείνει στην ισοπαλία. Ωστόσο, ένα απρόσεχτο κράτημα του Σαρ μέσα στην περιοχή, .έδωσε την ευκαιρία στην Αμιάν να ξαναπάρει το προβάδισμα. Ο Γκριρασί ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι και ευστόχησε κάνοντας το 2-1, σημειώνοντας το τρίτο του γκολ στο πρωτάθλημα.

Οι Μασσαλοί μπήκαν ορεξάτοι στο δεύτερο ημίχρονο και έχασαν αρκετές ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά. Ωστόσο, όσο περνούσαν τα λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισορροπήσουν την αναμέτρηση, αντέχοντας στην πίεση της Μαρσέιγ. Το άγχος γινόταν ολοένα και πιο ορατό στους ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων, οι οποίοι είχαν κακές τελικές προσπάθειες. Οι αλλαγές του προπονητή της Μαρσέιγ, δεν βοήθησαν σε καμία περίπτωση. Αντιθέτως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν και τρίτο γκολ στο 92′, με τον Μεντόζα να γράφει το τελικό 3-1!