Έκλεψε τη νίκη και πάει για την πρόκριση η Γκλάντμπαχ!
Europa League

Τρίποντο στο νήμα πήρε η Γκλάντμπαχ απέναντι στη Ρόμα.

07.11.2019 | 23:55

Μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα πήρε η Γκλάντμπαχ με 2-1 επί της Ρόμα.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δυναμικά και προσπάθησαν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για να ανοίξουν το σκορ.

Στο 16′ ο Ζακάρια απείιλησε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι.

Στο 29′ ήρθε η απάντηση της Ρόμα στις ευκαιρίες αλλά ο Σόμερ είπε «όχι» στον Παστόρε.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ ήρθε στο 35′ όταν ο Φάτσιο βρήκε τη μπάλα στην πορεία της και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος, οι Ρωμαίοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 57′ ο Παστόρε πραγματοποίησε μία όμορφη ενέργεια αλλά βρήκε απέναντι του τον Σόμερ.

Στο 64′ ήρθε εν τέλει η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους όταν ο Φάτσιο με κοντινό τελείωμα έκανε το 1-1.

Ο Κλάιφερτ μάλιστα βρέθηκε κοντά στο 2-1 αλλά το τελείωμά του στο 70′ ήταν πολύ κακό.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήρθε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Πλεά έβγαλε σέντρα ακριβείας και ο Τουράμ με κεφαλιά έκανε το 2-1 για την ομάδα του.