Ανατροπή…τίτλου για τους Νερατζούρι

Η Ίντερ...έφερε το ματς τούμπα νικώντας με 2-1 την Ελλάς Βερόνα.

Η Ελλάς Βερόνα ταξίδεψε μέχρι το Μιλάνο για να αντιμετωπίσει την σκληροτράχηλη Ίντερ. Οι Νερατζούρι φέτος κακά τα ψέματα…κάνουν πρωταθλητισμό.

Όμως οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19 λεπτό με τον Βέρρε. Ο κεντρικός επιθετικός της Βερόνα σκόραρε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Βέρρε έστειλα τον Χαντάνοβιτς από την άλλη μεριά.

Το 0-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Η Ίντερ γνωρίζει ότι κάθε στραβοπάτημα κοστίζει ακριβά. Το γκολ της ισοφάρισης το πέτυχε ο Βετσίνο στο 65 λεπτό. Ο Ελβετός εξτρέμ με τις Ελληνικές ρίζες των Νερατζούρι Λαζάρο με ένα γέμισμα στην μεγάλη περιοχή βρήκε το κεφάλι του Βετσίνο. Ο χαφ της Ίντερ πιο ψηλά από όλους τους νίκησε και έφερε το ματς στα ίσα.

Η Ίντερ έφερε τούμπα το ματς δείχνοντας πως έχει χαρακτήρα πρωταθλητή. Στο 83 λεπτό ο Μπαρέλλα με ασίστ του Ντε Βρίγ έκανε την απόλυτη ανατροπή. Ο Μπαρέλλα ελίχθηκε λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Ο χαφ της Ίντερ βρήκε χώρο, εκτέλεσε και έβαλε ένα απίστευτο γκολ κάνοντας το 2-1.

Η Ίντερ κρατάει από το ματς με την Ελλάς Βερόνα το τρίποντο αλλά και το πάθος του πρωταθλητή.