Ε(χ)ασε και πάλι βαθμούς η Τότεναμ

Πέταξε και πάλι βαθμούς στα σκουπίδια η Τότεναμ αυτήν την φορά ενάντια στην Σέφιλντ.

Η Τότεναμ φέτος δεν τα πάει καθόλου καλά στο πρωτάθλημα. Αυτό συνεχίστηκε και σήμερα. Στο ματς με την Σέφιλντ οι Τσαλαπετεινοί ήρθαν ισόπαλοι με 1-1.

Ο Σον άνοιξε το σκορ στο 58 λεπτό. Οι παίκτες της Τότεναμ έπαιξαν καλά την μπάλα αλλά κόπηκαν από τους αμυντικούς της Σέφιλντ. Εκεί έγινε το λάθος και τους πήρε την μπάλα ο Σον. Ο ΝοτιοΚορεάτης με τετ-α-τετ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1-0.

Η Σέφιλντ όμως ήθελε τουλάχιστον ένα βαθμό. Το γκολ του ΜαΚόλντριγκ ακυρώθηκε στο 60 λεπτό. Βέβαια στο 78 λεπτό ο Μπασάμ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 με κεφαλιά στην μικρή περιοχή. Την ασίστ την έδωσε ο ΜαΚόλντριγκ.