Το εξπρές Ρεάλ…δεν σταματάει πουθενά

Συνεχίζει η Ρεάλ Μαδρίτης να νικάει με ευρύ σκορ. Ανέβηκε αυτή τη στιγμή στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ρεάλ Μαδρίτης  ταξίδεψε στην έδρα της Ειμπάρ στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του Ισπανικού πρωταθλήματος.

Η βασίλισσα άνοιξε το σκορ με τον Μπενζεμά στο 17′. Ο Γάλλος επιθετικός της Ρεάλ πήρε το <<ριμπάουντ>> και σε άδειο τέρμα έκανε το 0-1. Όμως οι μερέγχες δεν έμειναν εκεί. 3 λεπτά αργότερα με πέναλτι ο αρχηγός Σέρχιο Ράμος διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Ο Ράμος δεν έκανε εκτέλεση Πανένκα αλλά έστειλε τον αντίπαλο τερματοφύλακα στην άλλη γωνία. 9 λεπτά αργότερα ο Μπενζεμά ευστόχησε με εκτέλεση πέναλτι κάνοντας το 0-3. Ο Γάλλος επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα του και ουσιαστικά κλείδωσε το τρίποντο για τους μερέγχες.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν η κυρίαρχος του αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο. Τελικώς υπό καταρρακτώδη βροχή ο Βαλβέρδε μέσα στην περιοχή διαμόρφωσε με σουτ σε πρώτο χρόνοτ ο 0-4 στο 61 λεπτό. Την ασίστ την έδωσε ο Μόντριτς.

Η Ρεάλ Μαδρίτης αν εξαιρέσουμε την ισοπαλία με την Μπέτις. Έχει νικήσει πρόσφατα με εξάρα την Γαλατά και πεντάρα την Λεγανές. Αυτή τη στιγμή η βασίλισσα βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.