Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Ρεάλ Μαδρίτης

Παρί…παλικάρι πήρε την πρωτιά με “Χ” στη Μαδρίτη

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε παλικαρίσιο βαθμό μέσα στην έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης (2-2) και εξασφάλισε την πρώτη θέση του πρώτου ομίλου του Champions League.

Η Παρί Σεν Ζερμέν μπορεί να βρέθηκε με πίσω στο σκορ με 2-0 μέσα στην Μαδρίτη από την Ρεάλ, αλλά με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Με το 2-2 στην Ισπανική πρωτεύουσα και το 1-1 ανάμεσα σε Γαλατάσαραϊ και Κλαμπ Μπριζ η Γαλλική ομάδα εξασφάλισε την πρώτη θέση του ομίλου.

Ρεαλ Μαδρίτης – Παρί: Το ματς

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ρεάλ Μαδρίτης να ψάχνει ανοιχτά για το γκολ. Πριν προλάβει να συμπληρωθεί το πρώτο εικοσάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ. Οι παίκτες του Ζιντεντίν Ζιντάν συνδυάστηκαν άψογα μέχρι η μπάλα να φτάσει στον Ίσκο που είδε το πλασέ του να σταματάει στο δοκάρι. Ωστόσο ο Καρίμ Μπενζεμά πήρε το ριμπάουντ και με ιδανικό τελείωμα έκανε το 1-0.

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν το έβαλε κάτι και έψαξε το γκολ της ισοφάρισης. Μάλιστα, στο 44ο λεπτό θα μπορούσε να έχει τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση. Ο Ντι Μαρία έκανε την κάθετη για τον Ικάνρτι που βγήκε στην πλάτη τη άμυνας. Ο Κουρτουά τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδωσε σωστά πέναλτι και κόκκινη κάρτα. Ωστόσο το VAR ενημέρωσε τον διαιτητή ότι υπάρχει φάουλ στην αρχή της φάσης. Ετσι ο ρέφερι πήρε πίσω το πέναλτι και την κόκκινη.

Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος. Η “Βασίλισσα” είχε την κατοχή και έψαχνε ένα δεύτερο τέρμα. Αυτό ήρθε στο 79ο λεπτό με την κοντινή κεφαλιά του Καρίμ Μπενζεμά. Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ξανά στο ματς με τον Κιλιάν Μπαπέ που εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Βαράν και του Κουρτουά. Αυτό το γκολ έδωσε φτερά στους Παριζιάνους που έφεραν το ματς στα ίσα στο 83 με τον Σαράμπια. Παρά το σοκ, η Ρεάλ θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη στην τελευταία φάση. Ο Γκάρεθ Μπέιλ ανέλαβε την εκτέλεση φάουλ σε καλό σημείο, αλλά είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Κέιλορ Νάβας.