Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αγκουέρο κόντεψε να… βάλει τα κλάμματα! (vid)
Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Λίβερπουλ

Ο Βαν Ντάικ σκοράρει, η Λίβερπουλ παίρνει… πρωτάθλημα!

Η Λίβερπουλ με ήρωα τον Βαν Ντάικ επικράτησε της Μπράιτον με 2-1, χάνοντας όμως τον Άλισον από το επερχόμενο ντέρμπι.

Με δύο τέρματα του Βίρτζιλ Βαν Ντάικ, η Λίβερπουλ επικράτησε της Μπράιτον με 2-1 και πήρε ισχυρό προβάδισμα κατάκτησης του πρωταθλήματος.

Προειδοποίησε…

…μόλις στο 13ο λεπτό όταν ο Σαλάχ δοκίμασε το πόδι του αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Τρία λεπτά μετά ήταν η σειρά του Φιρμίνο να απειλήσει αλλά ο Ράιαν αποσόβησε τον κίνδυνο.

Και τότε ήρθε ο Βαν Ντάικ

Τη λύση για την ομάδα του έδωσε εν τέλει ο Βίρτζιλ Βαν Ντάικ όταν στο 18ο λεπτό του αγώνα με ωραία κεφαλιά έγραψε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 24′ και μετά από ακόμα μία στημένη φάση, ο Ολλανδός αμυντικός νίκησε ξανά την αντίπαλη άμυνα στον αέρα για το 2-0.

Το λάθος του Άλισον που έφερε… αναστάτωση

Το παιχνίδι κυλούσε υπέρ της Λίβερπουλ μέχρι τη στιγμή που στο 77′ ο Άλισον βγήκε εκτός περιοχής για να ανακόψει την αντεπίθεση της Μπράιτον και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του.

Φυσικά, άμεσα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα με τον Αντριάν να παίρνει τη θέση του στο χορτάρι.

Μάλιστα, ένα λεπτό αργότερα, ο Ντανκ χρίστηκε σκόρερ για τους φιλοξενούμενους μειώνοντας σε 2-1.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Λίβερπουλ πήρε τη σπουδαία νίκη που την έφερε στο +11 από την Μάντσεστερ Σίτι.