Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Λίβερπουλ

Αυτή η Λίβερπουλ τους κάνει… πλάκα! (vid)

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ δείχνει πιο έτοιμη από ποτέ να επιστρέψει στην κατάκτηση της Πρέμιερ Λιγκ. Νέα εύκολη νίκη εκτός έδρας με 3-0 κόντρα στην Μπόρνμουθ!

Ασταμάτητη η Λίβερπουλ, έκανε πλάκα στην έδρα της Μπόρνμουθ επικρατώντας με 3-0! Άνετη νίκη για την ομάδα του Κλοπ, η οποία παραμένει στην πρώτη θέση και στο +11 από την δεύτερη Λέστερ, η οποία έχει ματς λιγότερο. Κορυφαίος για τους «reds» ο Μοχάμεντ Σάλαχ.

Η Λίβερπουλ μπήκε δυναμικά από το ξεκίνημα της αναμέτρησης προκειμένου να πετύχει ένα γρήγορο γκολ. Στο 7′ απείλησε για πρώτη φορά με τον Σαλάχ να να μην μπορεί να κερδίσει τον γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε εξ ολοκλήρου στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Ο Μίλνερ σπατάλησε σπάνια ευκαιρία για το 1-0 στο 25′. Ωστόσο, το πολυπόθητο γκολ ήρθε στο 35′ για τους reds, με τον Τσαμπερλέιννα εκμεταλλεύεται την εκπληκτική πάσα από τον Χέντερσον, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 44′ ο Κεϊτά έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους πρωτοπόρους της Πρέμιερ Λιγκ. Ο άσος της Λίβερπουλ βρέθηκε ανενόχλητος στην εστία των φιλοξενούμενων και έγραψε εύκολα το 2-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με… γκολ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έκαναν το 3-0 με τον Σαλάχ στο 54′, κλειδώνοντας παράλληλα την υπόθεση τρίποντο. Στο 67′ ακυρώθηκε ορθά το γκολ των γηπεδούχων. Οι φιλοξενούμενοι κατέβασαν ταχύτητα και κράτησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα χωρίς να δεχθούν την παραμικρή πίεση. Πλέον η πίεση επιστρέφει στην Μάντσεστερ Σίτι…