Παρί Σεν Ζερμέν

Τεράστια ανατροπή των Παριζιάνων

Μεγάλη ανατροπή της Παρί ενάντια στην Μονπελιέ.

Η Μονπελιέ φιλοξένησε στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της πρωταθλήτρια και πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμαίν. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με το αυτογκόλ του Παρέδες στο 41 λεπτό. Η Μονπελιέ εκτέλεσε κόρνερ και ο χαφ της Παρί έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Στο 72 λεπτό ο αμυντικός Μέντες της Μονπελιέ δέχθηκε κόκκινη μετά από δεύτερη κίτρινη κάρτα. Εκεί άλλαξε όλο το παιχνίδι. Ο Νειμάρ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έφερε το ματς στα ίσα στο 74′. Ενώ ο Μπαπέ με ασίστ του Νειμάρ έκανε το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Ικάρντι με ασίστ του Μπαπέ στο 81 λεπτό.

Η Παρί Σεν Ζερμαίν παραμένει πρώτη με 42 βαθμούς, ενώ η Μονπελιέ θα μείνει στην 7η θέση με 24 πόντους. Βέβαια όλες οι ομάδες στο Γαλλικό πρωτάθλημα κυμαίνονται σε αυτές τις βαθμολογίες οπότε από εδώ και πέρα θέλει προσοχή.