Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Τότεναμ

Βαυαροί όχι μόνο πρώτοι, αλλά και… αήττητοι! (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου "καθάρισε" με συνοπτικές διαδικασίες και την Τότεναμ, επικρατώντας των Λονδρέζων στο Μόναχο με 3-1!

Η Μπάγερν Μονάχου είχε καπαρώσει την πρώτη θέση, αλλά ήθελε και το.. απόλυτο των νικών! Έτσι οι Βαυαροί επικράτησαν εύκολα και την Τότεναμ με 3-1 στην Γερμανία και έκαναν το έξι στα έξι, έχοντας το απόλυτο στην φάση των ομίλων!

Οι δύο ομάδες είχαν ήδη τσεκάρει τα εισιτήρια τους για την επόμενη φάση. ΈΤσι αγωνίστηκαν χωρίς άγχος κάτι που φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για τους Βαυαρούς καθώς πήραν το προβάδισμα στο 14΄ με τον Κομάν να εκμεταλλεύεται την πάσα του Γκνάμπρι.

Ωστόσο, οι Λονδρέζοι κατάφεραν να ισορροπήσουν γρήγορα την αναμέτρηση και ισοφάρισαν με τον Σεσενιόν στο 20΄. Να τονίσουμε πως ήταν η πρώτη φορά που ο Σεσενιόν ξεκινάει ως βασικός στο Τσάμπιονς Λιγκ την φετινή σεζόν. Το ματς είχε αρκετά γρήγορο ρυθμό και ήταν θέμα χρόνου να μπει και τρίτο γκολ πριν την λήξη του ημιχρόνου.  Έτσι και έγινε με την Μπάγερν να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα με γκολ του Μίλερ στο 45′!

Η Μπάγερν μπήκε πιο δυναμικά και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64′ κατάφερε να βρει και πάλι δίχτυα. Ο Ντέιβις συνεργάστηκε άψογα με τον Κουτίνιο, με τον Βραζιλιάνο να σημειώνει ένα υπέροχο γκολ στο για το 3-1, δίνοντας αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι κράτησαν με σχετική άνεση το υπέρ τους αποτέλεσμα, με την ομάδα του Μουρίνιο να… παρατάει το παιχνίδι.