Ούτε Αμορίμ, ούτε Ντε Τσέρμπι: Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο μόλις αποκάλυψε με ποιον προπονητή μιλάει η Λίβερπουλ!
Η αστεία δικαιολογία του Άντονι : «Για αυτό έκανα την χειρονομία στην Κόβεντρι!»
ΕΠΙΣΗΜΟ: Για πάντα στην Άστον Βίλα ο Έμερι – Υπέγραψε νέο τρελό συμβόλαιο! (vid)
Αντεπίθεση Τεν Χαγκ: «Ντροπή σας! Ναι ρε, πειράζει που πανηγυρίσαμε;» (vid)
Μπαρτσελόνα: Τα τρία «μεγάλα» ονόματα για τον πάγκο – Έτσι πάει για… αυτοκρατορία!
Ο Τσαλχάνογλου έβαλε τα κλάματα για το Scudetto της Ίντερ μέσα στο Σαν Σίρο (vid)
Η Αστον Βίλα δίνει τα «κλειδιά» στον δικό της Σερ Άλεξ Φέργκιουσον
Μπάγερν Μονάχου

Ο Κουτίνιο με τα δώρα

Η Μπάγερν Μονάχου βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στην Βέντερ Βρέμης, αλλά με τον Φελίπε Κουτίνιο να κάνει μεγάλο ματς επικράτησε τελικά με το εμφατικό 5-1.

Η Μπάγερν Μονάχου χρειαζόταν μια πειστική εμφάνιση για να δείξει ότι είναι ακόμα ζωντανή. Αυτή ήρθε κόντρα στην Βέρντερ Βρέμης εντός έδρας. Οι πρωταθλητές βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά έβγαλαν αντίδραση και επικράτησαν τελικά με 5-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Φελίπε Κουτίνιο με τρία γκολ και δυο ασίστ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Μπάγερν να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η Βέρντερ έδειχνε να μπορεί να κάνει τη ζημιά. Ειδικότερα ο Ράσιτσα με την ταχύτητα του ταλαιπώρησε πολλές τους αμυντικούς της γηπεδούχου ομάδας. Ο νεαρός έφυγε στην κόντρα και ο Μπόατενγκ δεν μπορούσε να τον προλάβει. Ο 21χρονος με έναν τρομερό κεραυνό έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Αυτό το γκολ αφύπνισε τους Βαυαρούς που έψαξαν το γκολ της ισοφάρισης. Τελικά το 1-1 έγινε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μετά από γέμισμα στην περιοχή, ο Γκνάμπρι τσίμπησε τη μπάλα και την έστρωσε στον Κουτίνιο που από κοντά έφερε το ματς στα ίσα. Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Βραζιλιάνος έβγαλε τον Λεβαντόφσκι φάτσα με τον Παβλένσκα και εκείνος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η Μπάγερν δεν έριξε την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο.Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, ο Αλάμπα έκανε ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Κουτίνιο. Ο Βραζιλιάνος με καταπληκτική λόμπα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-1. Το party στο Μόναχο συνεχίστηκε και τα επόμενα λεπτά καθώς Λαβαντόφσκι, Μίλερ και Κουτίνιο πέτυχαν από ένα τέρμα ακόμα και διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.