Ίντερ

Σοκ στις καθυστερήσεις για την Ίντερ… (vid)

Η Ίντερ έμεινε στο 1-1 με την Φιορεντίνα και πλέον ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με την Γιουβέντους!

Η Ίντερ δεν τα κατάφερε στην έδρα της Φιορεντίνα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1! Σοκ για τους νερατζούρι που είχαν στα χέρια του το τρίποντο μέχρι και το 92′! Πλέον οι νερατζούρι είναι ισόβαθμοι με την Γιουβέντους στην πρώτη θέση, ενώ η Φιορεντίνα ανέβηκε στους 17!

Η αναμέτρηση ξεκίνησα ιδανικά για την Ίντερ, καθώς οι φιλοξενούμενοι πήραν με το καλημέρα το προβάδισμα. Συγκεκριμένα στο 8΄ο Μπόρχα Βαλέρο έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με ωραία ενέργεια. Μάλιστα, ο έμπειρος άσος δεν θέλησε να πανηγυρίσει το γκολ, καθώς έχει περάσει αρκετά χρόνια στην Φιορεντίνα…

Οι Μιλανέζοι ήταν οι “άρχοντες” της αναμέτρησης και έψαξαν και το δεύτερο τέρμα πριν την λήξη του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις. Στο 39΄ο Λαουτάρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο η φάση έχει αρχίσει από τον Λουκάκου, ο οποίος και ήταν σε θέση οφ-σάιντ, έτσι το γκολ ακυρώθηκε.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε, μπήκε πιο δυνατά και στην επανάληψη και πίεσε για να… κλειδώσει το τρίποντο. Τα λεπτά όμως περνούσαν και το 1-0 υπέρ των νερατζούρι παρέμενε. Οι «βιόλα» ανέβασαν στροφές προς το τέλος της αναμέτρησης προκειμένου να βρουν το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι αμυνόντουσαν υποδειγματικά. Κόντρα στην ροή του ματς όμως, η Φιορεντίνα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 92′! Με τον Βλάοβιτς να σημειώνει ένα απίθανο τέρμα από αρκετά πλάγια, για το 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!