Γιουβέντους

Τριάρα η Γιούβε…με σβηστές τις μηχανές

Χαλαρή τριάρα για Γιουβέντους με μαέστρο τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Η Γιουβέντους υποδέχθηκε την Ουντινέζε στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του Ιταλικού πρωταθλήματος. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ για την Γιούβε στο 9 λεπτό . Ο Ντιμπαλά απείλησε στο 13′ αλλά ο Κριστιάνο βρήκε την λύση και διπλασίασε τα τέρματα της Βέκια Σινιόρα στο 37′. Στο 45′ ο Μπονούτσι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 κάνοντας τα πράγματα δύσκολα για την Ουντινέζε.

Ο Μαντραγκόρα απείλησε στο 48′ ενώ ο Ντιμπάλα έφτασε κοντά στο γκολ στο 51′. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο απείλησε την αντίπαλη εστία πολύ και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει και να κάνει το χατ τρικ. Τόσο στο 70′ όσο και στο 83′ ο Πορτογάλος επιθετικός ήταν κοντά στο 4-0, Ο Πισσέτο βέβαια για την Ουντινέζε μείωσε στο 90+4΄ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 3-1.