Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε…φόρα για το ντέρμπι

Η Γιουνάιτεντ έκανε άλλη μια πειστική εμφάνιση και με γκολ των Μαρσιάλ και Ράσφορντ πέρασε με το διπλό από την έδρα της Μπέρνλι.

Η Γιουνάιτεντ έκανε μια επιβλητική εμφάνιση κόντρα στην Νιούκαστλ την περασμένη αγωνιστή. Η ανοδική πορεία της ομάδας του Σόλσκιερ συνεχίστηκε στο παιχνίδι με την Μπέρνλι. Οι “κόκκινοι διάβολοι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν τη νίκη με 2-0.

Κορυφαίος ποδοσφαιριστής για τους φιλοξενούμενος ήταν ο Μαρσιάλ που άνοιξε και το δρόμο για το τρίποντο. Με αυτή τη νίκη η Γιουνάιτεντ κράτησε επαφή με την πρώτη τετράδα που οδηγεί στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Γιουνάιτεντ μπήκε φουριόζα στο ματς έχοντας την συντριπτική κατοχή από πολύ νωρίς. Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε με τη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στο ματς. Ο Ράσφορντ εκτέλεσε φάουλ από τα τριάντα μέτρα και είδε τον Πόουπ να διώχνει με δυσκολία. Στη συνέχεια το ματς απέκτησε ρυθμό χωρίς να υπάρχει κάποια μεγάλη φάση.

Λίγο μετά τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου η Γιουνάιτεντ απείλησε και πάλι την εστία της Μπέρνλι. Για την ακρίβεια λίγο έλειψε να πετύχει γκολ, αλλά ο Μπάρντσλεϊ έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή μετά από σουτ του Μαρσιάλ. Τελικά ο Γάλλος σέντερ φορ κατάφερε να σκοράρει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Όλα ξεκίνησαν μετά το λάθος του Τέιλορ, ο Περίερα έδωσε για τον Μαρσιάλ που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ του Μαρσιάλ, αλλά μετά την παρέμβαση του VAR ακυρώθηκε ως οφ σάιντ. Οι “κόκκινοι διάβολοι” είχαν την πρωτοβουλία και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 69ο λεπτό για να σημειωθεί η πρώτη καλή στιγμή για την Μπέρνλι. Ο Μπράντσλεϊ έκανε το δυνατό σουτ αναγκάζοντας τον Ντε Χέα να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά με αποτέλεσμα να αφήσουν πολλούς κενούς χώρους στην άμυνα. Σε μια τέτοια στιγμή ο Ράσφορντ βρήκε ανοιχτή άμυνα και αφού είχε εξουδετερωθεί και ο Πόουπ έστειλε στη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.