Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Τότεναμ

Το 2020 ξεκίνησε με… ήττα για την Τότεναμ!

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Τότεναμ στην πρώτη αναμέτρηση των Λονδρέζων για το 2020!

Νέα ήττα σοκ για την Τότεναμ, η οποία ηττήθηκε με 1-0 από την Σαουθάμπτον εκτός έδρας! Οι Λονδρέζοι χάνουν έδαφος για τον στόχο της 4αδας μένοντας στους 30 βαθμούς, ενώ η Σαουθάμπτον έμεινε για τέταρτο σερί ματς αήττητη και ανέβηκε στους 25 βαθμούς….

Η ομάδα του Μουρίνιο μπήκε μουδιασμένα στην αναμέτρηση και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν σημειώνοντας ένα γρήγορο γκολ. Συγκεκριμένα στο 17΄ο Ντάνι Ινγκς με ωραία προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από πάσα του Στέφενς.

Τα αμυντικά κενά των σπιρουνιών ήταν ορατά και το πλήρωσαν για μια ακόμη φορά. Στο 40′ οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, ωστόσο μετά από χρήση του VAR ο διαιτητές δεν υπέδειξε την άσπρη βούλα. Έτσι το σκορ του ημιχρόνου έμεινε στο 1-0 για την Σαουθάμπτον.

Όλοι θεωρούσαν πως η ομάδα του Μουρίνιο θα… γίνει πιο απειλητική στο δεύτερο ημίχρονο για να κυνηγήσει μια ακόμα ανατροπή. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που απείλησαν περισσότερο, ενώ ήταν υποδειγματικοί και στα αμυντικά τους καθήκοντα.

Μοναδική καλή φάση για την Τότενα, στο 74′ με τον Κέιν να σημειώνει το γκολ, ωστόσο ο ρέφερι του αγώνα το ακύρωσε ορθά καθώς υπήρξε οφ-σάιντ. Το 1-0 ήταν και το τελικό σκορ με την Σαουθάμπτον να σημειώνει μια τρομερή νίκη και τους Λονδρέζους να βυθίζονται ακόμα περισσότερο στην βαθμολογία!