Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Μίλαν

Μίλαν… ξανά με Ιμπραΐμοβιτς μπροστά! (vid)

Με την αύρα του Σουηδού επιθετικού η Μίλαν κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο στην έδρα της Κάλιαρι!

Η Μίλαν πήρε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα της Κάλιαρι επικρατώντας με 2-0! Πρώτο γκολ για τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, μετά την επιστροφή του στους ροσονέρι. Καλή εμφάνιση από την ομάδα του Πιόλι που άξιζε το τρίποντο και το πήρε!

Σίγουρα, η Μίλαν δεν διανύει και την καλύτερη σεζόν την ιστορίας της. Ωστόσο, η έλευση του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ήρθε στην κατάλληλη χρονική περίοδο, έτσι ΄ώστε να αλλάξει το… κακό κλίμα που επικρατούσε στο Σαν Σίρο.

Η εκκίνηση έγινε στο ματς με την Κάλιαρι. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να χάνουν από δύο καλές ευκαιρίες. Ωστόσο, ήταν ορατό πως και οι δύο θέλανε να κρατήσουν πάνω από όλα το μηδέν στην άμυνα. Έτσι το πρώτο 45λεπτό έληξε με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0!

Ωστόσο, με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Λεάο. Ο νεαρός άσος σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0 για την Μίλαν.

Στην συνέχεια η Κάλιαρι αναγκάστηκε να ανοιχτεί και το πλήρωσε. Έτσι στο 64′ ο… Ζλάταν βρέθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή και δεν αστόχησε γράφοντας το 2-0 για την ομάδα του. Ήταν το πρώτο του γκολ μετά την επιστροφή του στην Μίλαν. Ο ίδιος αποθεώθηκε από τους συμπαίκτες, πανηγυρίζοντας με τον δικό του ιδιαίτερο τρόπο.

Το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος με τους Μιλανέζους να ανεβαίνουν στους 25 βαθμούς και την Κάλιαρι να μένει στους 29!