Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Απαισιόδοξος ο Ούλι Χένες: «Αδύνατο να φέρουμε στην Μπάγερν τον Τσάμπι Αλόνσο»
Πλησιάζει το τέλος του Μπόελι από την προεδρία της Τσέλσι!
Λίβερπουλ: Βρήκε τον αντι-Σαλάχ και… ξενέρωσε τους οπαδούς της!
Γιουνάιτεντ, πλησιάζει ο παικταράς – Ένας «μάγος» στο Ολντ Τράφορντ με… 60 εκατ. ευρώ!
Μπρούνο Φερνάντες, 2024
Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ξέσπασε στην Τρανμίρ η Γιουνάιτεντ!(vid)

Έβγαλε το άχτι της η Γιουνάιτεντ, 6-0 την Τρανμίρ

Τα σπασμένα της Γιουνάιτεντ στην Πρέμιερ Λιγκ… πλήρωσε η Τρανμίρ. Η ομάδα του Σόλσκιερ που προερχόταν από σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα, καθάρισε την Τρανμίρ με σκορ 6-0 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Η δουλειά τελείωσε πριν καν αρχίσει για τους παίκτες του Σόλσκιερ. Το γήπεδο – χωράφι δεν τους εμπόδισε ούτε στο ελάχιστο, με το σκορ στο ημίχρονο να είναι ήδη στο 0-5! Το πρώτο τέρμα σημείωσε στο 13ο λεπτό ο Χάρι Μαγκουάιρ, με ξερό δεξί σουτ εκτός περιοχής. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ντιόγκο Νταλότ υποδέχθηκε την πάσα του Μαρσιάλ, μπήκε στην περιοχή και με διαγώνιο δεξί σουτ παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία της Τρανμίρ. Στο 16ο λεπτό, ο Τζέσι Λίνγκαρντ βρήκε δίχτυα, βάζοντας τέλος σε ένα μεγάλο διάστημα… ξηρασίας. Παρά το υπέρ της 3-0, η Γιουνάιτεντ δεν έδειξε καμία διάθεση να σταματήσει.  4 λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Φιλ Τζόουνς έγινε ο τρίτος αμυντικός της Γιουνάιτεντ που σκοράρει στο ίδιο παιχνίδι, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μαρσιάλ με όμορφο πλασέ εκτός περιοχής “έγραψε” το 0-5.

Όπως ήταν αναμενόμενο, η Γιουνάιτεντ τράβηξε το πόδι από το γκάζι στην επανάληψη. Ο Σόλσκιερ έδωσε ανάσες σε Μαρσιάλ και Μάτιτς και ουσιαστικά περίμενε να περάσει η ώρα, για να βγει η υποχρέωση. Αυτό βέβαια δεν εμπόδισε την ομάδα του από το να σημειώσει και έκτο τέρμα, με τον Μέισον Γκρίνγουντ να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 56′.

To σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, η Γιουνάιτεντ πήρε μια άνετη πρόκριση και ελπίζει σε ανάλογη συνέχεια, προκειμένου να σώσει ό,τι σώζεται σε μια ακόμα απογοητευτική σεζόν.