«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Ρεάλ: Ακραία απόφαση του Αντσελότι – Διώχνει το μεγάλο αστέρι και… ξενέρα!
Τεν Χαγκ… κοιμάσαι – «Δεν αλλάζω άποψη, όσο καλά και αν παίζει»
Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Ο «πυραυλοκίνητος» Γκιρασί ετοιμάζεται για απόβαση στη Μαδρίτη
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
«Άδειασε» την Μπάγερν ο Νάγκελσμαν – Είπε το «ναι» στην Εθνική Γερμανίας
Παρουσιάστηκε η νέα φανέλα – κόσμημα της Εθνικής Ελλάδος (pic)
Γιουβέντους

Ατσαλάκωτη στην κορυφή η Γιούβε!(vid)

Συνεχίζει την κούρσα προς τον τίτλο η Γιούβε

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από τη Νάπολι, η Γιουβέντους επέστρεψε στις νίκες. Επικράτησε με 3-0 της Φιορεντίνα και βρίσκεται στο +6 από την Ίντερ, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο. Πρωταγωνιστής ήταν για μια ακόμη φορά ο Κριστιάνο Ρονάλντο. Με 2 εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι καθάρισε το ματς, για να έρθει η κεφαλιά του Ντε Λιχτ που έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Γιούβε να μη μπορεί να φτάσει εύκολα στην αντίπαλη εστία. Μάλιστα, πιο κοντά στο γκολ έφτασε η Φιορεντίνα στο 22ο λεπτό. Ωστόσο ο Σέζνι ήταν εκεί που έπρεπε και αρνήθηκε το γκολ σε σουτ του Κιέζα. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι οι ομάδες θα πάνε ισόπαλες στο ημίχρονο, η Γιούβε κέρδισε πέναλτι στο 40′. Την εκτέλεσή του, ανέλαβε ο σπεσιαλίστας Κριστιάνο που έβαλε μπροστά την ομάδα του σε ένα κομβικό σημείο του ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Γιούβε συνέχισε να μην εντυπωσιάζει, χωρίς ωστόσο να απειλείται ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους. Βέβαια, με το σκορ στο εύθραυστο 1-0, δεν χρειάζεται και πολύ για να γίνει η ζημιά. Τα λεπτά περνούσαν και η Γιούβε δεν καθάριζε το ματς, για να φτάσουμε στη φάση του 77′ μέχρι να μπει τέλος στην υπόθεση νίκη. Ο Μπεντακούρ πήρε τη μπάλα λίγο έξω από την περιοχή και με κίνηση κατά μέτωπο απέφυγε δύο αντιπάλους. Ακριβώς πάνω στη γραμμή της περιοχής ο Κετσερίνι τον ανέτρεψε, με τον διαιτητή να δείχνει ξανά το σημείο του πέναλτι, μετά κι από έλεγχο του VAR. Ο Ρονάλντο ήταν και πάλι εύστοχος γράφοντας το 2-0. Το ματς πάντως είχε κι άλλο γκολ, αυτή τη φορά από αμυντικό. Με τη συμπλήρωση 90 λεπτών, ο Ντιμπάλα εκτέλεσε το κόρνερ από δεξιά και ο Ντε Λιχτ με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Ντραγκόφσκι και διαμόρφωσε το τελικό 3-0!

Η Γιούβε δείχνει ότι δύσκολα θα χάσει τον τίτλο στην Ιταλία για μία ακόμη χρονιά, όσο και να προσπαθούν η Λάτσιο με την Ίντερ…