Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Μπάγερν Μονάχου

Καρδιοχτύπησε στο τέλος η Μπάγερν παρά την τεσσάρα (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου μπορεί να έβαλε τέσσερα γκολ στο ματς και πήρε το εισιτήριο της επόμενης φάσης του Κυπέλλου Γερμανίας όμως καρδιοχτύπησε στο τέλος

Η Μπάγερν Μονάχου υποδέχθηκε την Χόφενχαιμ στο πλαίσιο του Κυπέλλου Γερμανίας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να σκοράρουν στο 5′ με τον Λεβαντόφσκι. Βέβαια το γκολ ακυρώθηκε λόγω παράβασης offside. Αλλά στο 8′ ο Μπέμπου άνοιξε το σκορ για την Χόφενχαιμ κάνοντας το 0-1 . Η Μπάγερν ισοφάρισε με το αυτογκόλ του Χούμπνερ 4 λεπτά αργότερα στο 12′.

Στο 20′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ με το γκολ του Μίλερ κάνοντας το 2-1. Η ομάδα του Φλίκ βγήκε στην επίθεση και προσπάθησε να πετύχει και τρίτο γκολ. Τόσο ο Λεβαντόφσκι στο 24′ όσο και ο Γκνάμπρι στο 25′ απείλησαν για να πετύχουν ένα επιπλέον γκολ. Αυτό το κατόρθωσε τελικώς ο Λεβαντόφσκι στο 36′. Το 3-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Η Μπάγερν Μονάχου είχε το πάνω χέρι του αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο. Βέβαια ο Χούμπνερ σκόραρε για τους φιλοξενούμενους στο 71′. Το γκολ ακυρώθηκε για χέρι. Ο Λεβαντόφσκι όμως στο 80′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Ο Νταμπούρ με δύο γκολ για την Χόφενχαιμ στο 82′ και στο 90+2′ διαμόρφωσε το τελικό 4-3.