Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Serie A

Μεγάλη «χ»αμένη η Λάτσιο

Η Λάτσιο «κόλλησε» στο 0-0 με τη Βερόνα και έχασε σημαντικό έδαφος από τη Γιουβέντους

Τεράστια ευκαιρία να παραμείνει σε απόσταση βολής από τη Γιουβέντους έχασε η Λάτσιο, η οποία έμεινε στο «0» απέναντι στη Βερόνα και είδε την απόστασή της από τη «γηραιά κυρία» να μεγαλώνει. Παρότι «κατέβαιναν» στην αναμέτρηση με 12 νίκες στα τελευταία 13 παιχνίδια, η Ελλάς της έβαλε «φρένο».

Ρεκόρ στο αήττητο αλλά χωρίς νίκη

Οι «Λατσιάλι» με νίκη στην εξ’αναβολής αναμέτρηση θα έφταναν στο -2 από τη Γιούβε και στο +1 από τη δεύτερη Ίντερ, ωστόσο φοβήθηκαν αδικαιολόγητα την αντίπαλό τους. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν θύμισαν σε τίποτε την ομάδα του Ιντζάκι της φετινής σεζόν, δείχνοντας υπερβολικά πολύ σεβασμό στη Βερόνα.

Ιμόμπιλε και Λουίς Αλμπέρτο είχαν τις ευκαιρίες τους στο πρώτο 45λεπτο, ωστόσο η εστία των φιλοξενούμενων παρέμεινε ανέπαφη. Το θέαμα και στο δεύτερο μισό ήταν ελάχιστο, με τη Βερόνα ωστόσο να κρατιέται καλά στο γήπεδο. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Λάζοβιτς είχε μια σημαντική ευκαιρία, η οποία πέρασε ωστόσο ανεκμετάλλευτη.

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Τσίρο Ιμόμπιλε πήγε να λυτρώσει (για ακόμη μια φορά φέτος) την ομάδα του, αλλά η προσπάθεια του Ιταλού στράικερ δεν βρήκε στόχο. Έτσι το «φτωχό» 0-0 ήταν και το τελικό σκορ, με τη Λάτσιο ναι μεν να μην τα βάφει μαύρα, αλλά αν αφήνει «αβάντα» στην μη πειστική φέτος Γιουβέντους.

Οι Ρωμαίοι μπορεί να ισοφάρισαν το ρεκόρ τους για 17 διαδοχικά παιχνίδια χωρίς ήττα στο Καμπιονάτο, αλλά είναι στην τρίτη θέση και το -4 από τους Τορινέζους, οι οποίοι βλέπουν σιγά σιγά τους ανταγωνιστές τους για τον τίτλο να μένουν από δυνάμεις.

Αντίθετα η Βερόνα συνεχίζει να εντυπωσιάζει κυνηγώντας το «πολυπόθητο» ευρωπαϊκό εισιτήριο, το οποίο βρίσκεται μόλις 1 βαθμό μακριά.