Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Βαριά ήττα-αποκλεισμός από το Κύπελλο για την βασίλισσα

Η Ρεάλ Μαδρίτης αποκλείστηκε με 3-4 από την Ρεάλ Σοσιεδάδ μέσα στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου.

Η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχθηκε στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου την Ρεάλ Σοσιεδάδ για το Κύπελλο Ισπανίας. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και απείλησαν με το σουτ του Μπενζεμά στο 10′ αλλά και του Χάμες στο 20′. Βέβαια ένας…δικός τους ποδοσφαιριστής ο Όντεγκααρν σκόραρε για την Ρεάλ Σοσιεδάδ και πάγωσε το Σαντιάγκο Μπερνμπάου. Ο νεαρός μεσό-επιθετικός από την Νορβηγία ανήκει στην Ρεάλ Μαδρίτης αλλά είναι δανεικός στην ομάδα της Βασκονίας.

Οι μερέγχες επανήλθαν και ήθελαν να φέρουν στα ίσα στο παιχνίδι. Τα σουτ του Χάμες στο 35′ και του Σέρχιο Ράμος στο 39′ δεν στάθηκαν ικανά για να απειλήσουν την εστία του Άλεξ Ρεμίρο. Ο Ισάκ απείλησε στο 45′ με μια μεγάλη ευκαιρία. Είχε προειδοποιήσει σε εκείνη την φάση. Το 0-1 ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο Ισάκ σκόραρε στο 49′ αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως offside. Δεν το έβαλε κάτω και στο 54′ διαμόρφωσε το 0-2. Ο Ισάκ πήρε φόρα και 2 λεπτά αργότερα στο 56′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Άμεση απάντηση από τον Μαρσέλο που μείωσε για τους γηπεδούχους σε 1-3 στο 59′. Ο Μερίνο όμως έκανε με το γκολ του ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα και το σκορ έγινε 1-4. Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τα ηνία του αγώνα. Ο Βινίσιους σκόραρε στο 80΄ αλλά το γκολ ακυρώθηκε λόγω offside. Στο 81′ όμως ο Ροντρίγκο σκόραρε και αυτός αλλά το γκολ μέτρησε. Το τελικό 3-4 διαμόρφωσε ο Νάτσο με ασίστ του Μπενζεμά στο 90+3′. Στο 90+5′ ο Γκοροσαμπέλ της Σοσιεδάδ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφού δεν άφησε τον Ροντρίγκο να βγει στην αντεπίθεση.