Προηγήθηκε η Οσασούνα, το «γύρισαν» Ίσκο και Ράμος για τη Ρεάλ! (vids)
Ρεάλ Μαδρίτης

Την απόλυτη ανατροπή μέσα σε 6 λεπτά έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης! Προηγήθηκε η Οσασούνα στο 14', αλλά ισοφάρισε ο Ίσκο στο 33'. Το 1-2 διαμόρφωσε ο Ράμος στο 39'!

09.02.2020 | 17:48

Η Οσασούνα μπορεί να… πάγωσε  τον Ζινεντίν Ζιντάν στο 14′, όταν προηγήθηκε με γκολ του Γκαρσία, αλλά η τάξη αποκαταστάθηκε λίγα λεπτά αργότερα.

Στο 33′, ο Ίσκο ισοφάρισε για τη Ρεάλ Μαδρίτης με σουτ από κοντινή απόσταση και 6 λεπτά αργότερα ήρθε η ώρα του αρχηγού!

Πιο συγκεκριμένα, στο 39′ ο Σέρχιο Ράμος έβαλε μπροστά στο σκορ τη «Βασίλισσα». Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Ισπανό στόπερ, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στη Ρεάλ.

Δείτε το 1-1 της Ρεάλ με τον Ίσκο:

Δείτε το 1-2 με τον Ράμος: