Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Ρεάλ Μαδρίτης

Θρίαμβος της Ρεάλ στην Παμπλόνα και +6 από την Μπάρτσα! (1-4, vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης με μεγάλη ανατροπή σε 6 λεπτά γύρισε την κατάσταση υπέρ της και τελικά επικράτησε στην Παμπλόνα της Οσασούνα με σκορ 4-1. Στο +6 η «Βασίλισσα» από την Μπαρτσελόνα!

Μεγάλο αποτέλεσμα για τη Ρεάλ Μαδρίτης, που πήρε σημαντικό «διπλό» στην Παμπλόνα και αύξησε εκ νέου τη διαφορά της από την Μπαρτσελόνα!

Η «Βασίλισσα» επικράτησε με σκορ 4-1 της Οσασούνα και αύξησε τη διαφορά της στους 6 βαθμούς από την Μπαρτσελόνα, με τους Καταλανούς βέβαια να έχουν ένα ματς λιγότερο καθώς αγωνίζονται το βράδυ της Κυριακής (22:00) στη Σεβίλλη με την Μπέτις.

Η Οσασούνα προηγήθηκε στο 14′ με γκολ του κεντρικού αμυντικού Γκαρσία, ωστόσο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο έγινε η ανατροπή. Ο Ίσκο ισοφάρισε στο 33′ με σουτ από κοντά και ο Σέρχιο Ράμος με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-2 για τη Ρεάλ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν «σφράγισε» τη νίκη! Το 1-3 έγινε με τον Λούκας στο 84′ και το τελικό 1-4 έκανε ο Λούκα Γιόβιτς στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Ερέρα, Νάτσο Βιδάλ, Νταβίντ Γκαρθία, Ουνάι Γκαρθία, Εστουπινιάν, Ρομπέρτο Τόρες (77′ Καρδόνα), Μπράσανατς, Μονκαγιόλα (11′ Μέριδα), Ινίγο Πέρεθ, Αρνάιθ (61′ Γκαγιέγο), Ρουμπέν Γκαρθία

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Σέρχιο Ράμος, Μεντί, Μόντριτς, Κασεμίρο, Βαλβέρδε, Ίσκο (82′ Βινίσιους), Μπέιλ (71′ Λούκας), Μπενζεμά (87′ Γιόβιτς)