Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Μπαρτσελόνα

Ο Μέσι δεν λυπάται κανέναν! Έβγαλε τρεις ασίστ και έδωσε τη νίκη στην Μπάρτσα! (2-3)

Τι να πει κανείς για αυτόν τον άνθρωπο! Με τρεις ασίστ απόψε έδωσε... απλόχερα τη νίκη στην Μπαρτσελόνα κόντρα στην Μπέτις με σκορ 2-3! Στο -3 και πάλι οι καταλανοί από τη Ρεάλ!

Η φράση «είμαστε τυχεροί που ζούμε στην εποχή τους» έχει ειπωθεί εκατοντάδες, χιλιάδες, εκατομμύρια φορές για τους Μέσι-Ρονάλντο!

Και θα το πούμε για μία ακόμη φορά για τον Λίο Μέσι! Ο Αργεντινός έβγαλε τρεις ασίστ στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν» και οδήγησε εκ του ασφαλούς την Μπαρτσελόνα στη νίκη με σκορ 2-3 κόντρα στην Μπέτις! Οι Καταλανοί μείωσαν εκ νέου τη διαφορά τους στους 3 βαθμούς από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης και η… μάχη συνεχίζεται για τα καλά!

Το ματς είχε πολλές εναλλαγές και από την αρχή είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Αξίζει να σημειωθεί πως πριν καλά-καλά κλείσει το δεκάλεπτο, είχε βγει ήδη το… goal/goal. Η Μπέτις προηγήθηκε μόλις στο 6′, χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Κανάλες, ωστόσο στο 9′ ήρθε η ισοφάριση για την Μπαρτσελόνα! Η Μπέτις είχε ξανά κάτι να… πει και πήρε ξανά το προβάδισμα στην αναμέτρηση! Στο 26′ ο Ναμπίλ Φεκίρ πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ με σουτ από το όριο της περιοχής και έκανε το 2-1.

Όμως, δεν τελείωσε έτσι το πρώτο ημίχρονο, καθώς η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε για δεύτερη φορά! Πιο συγκεκριμένα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Μέσι εκτέλεσε φάουλ, γέμισε στην περιοχή και ο Μπουσκέτς βρέθηκε στην πορεία της μπάλας για να διαμορφώσει το 2-2!

Το τελικό 3-2 για τους «μπλαουγκράνα» διαμορφώθηκε με σχεδόν πανομοιότυπο τρόπο! Ο Μέσι εκτέλεσε ξανά φάουλ, γέμισε και πάλι στην περιοχή και εκεί αυτή τη φορά ήταν ο Λενγκλέ ο οποίος πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Πολύ σημαντική νίκη για την Μπαρτσελόνα σε αυτό το συγκλονιστικό ματς, που τη φέρνει στους 49 βαθμούς, ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης παραμένει 1η με 52! Έχουμε πολύ… ψωμί ακόμα στη La Liga δηλαδή!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΜΠΕΤΙΣ: Ρόμπλες, Μαντί, Μπάρτρα, Καρβάλιο (69’ Χοακίν), Κανάλες, Έμερσον, Αλενιά, Μορένο, Ροντρίγκες (87’ Τέγιο), Φεκίρ, Ιγκλέσιας (61’ Μορόν)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ:  Τερ Στέγκεν, Σέρχι Ρομπέρτο, Φίρπο (57’ Αρτούρ), Σεμέδο, Λενγκλέ, Ουμτιτί, Βιδάλ (57’ Άλμπα), Ντε Γιονγκ, Μπούσκετς, Μέσι, Γκριεζμάν (89’ Ράκιτιτς)