Μίλαν

Επιστροφή στις νίκες για τους Ροσονέρι κόντρα στην Τορίνο (vid)

Η Μίλαν επέστρεψε στις νίκες και νίκησε με 1-0 την Τορίνο εντός έδρας

Η Μίλαν υποδέχθηκε την Τορίνο στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σέριε Α.  Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά και απείλησε με τον Ζλάταν στο 3′. Η Τορίνο με το σουτ του Ρινκόν απείλησε στο 17′.

Οι Ροσονέρι ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο και με τον Πακετά απείλησαν στο 20′. Όμως ο Σιρίγου αποσόβησε τον κίνδυνο. Στο 25′ ο Ρέμπιτς με ασίστ του Καστιγιέχο άνοιξε το σκορ υπέρ των γηπεδούχων. Η Μίλαν με αυτό το γκολ πήρε το προβάδισμα και προσπάθησε να το συντηρήσει μέχρι τα τελευταία λεπτά. Το 1-0 ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρος ο Ιμπραίμοβιτς στο 48′ απείλησε με πολύ ωραίο σουτ όπως και ο Καστιγιέχο στο 53′. Ο Μποναβεντούρα με ένα μακρινό σουτ προσπάθησε να διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων αλλά το 1-0 έμεινε ως τελικό σκορ.

Ο Ρέμπιτς πέτυχε το πέμπτο του γκολ μέσα στο 2020 ενώ οι Ροσονέρι επιστρέφουν στις νίκες αφού είχαν να νικήσουν από το 4-2 στις 28/1 πάλι με αντίπαλο την Τορίνο.